امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و شرکت بورس کالای ایران

امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و شرکت بورس کالای ایران

اقتصاد پنهان - در راستای تحقق سیاست‌های کلان اقتصادی و با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و شرکت بورس کالای ایران به امضاء رسید.

چهارشنبه، ۰۴ مرداد ۱۳۹۶0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، حقیقی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا ضمن تبریک میلاد کریمه اهل‌بیت حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام و آغاز دهه کرامت، اظهار داشت: جلوگیری از فساد در فرآیندهای خرید، فروش و تجارت، با شفاف‌سازی مسیر تجارت میسر می‌شود.
وی افزود: تفاهم‌نامه همکاری مشترک با بورس کالا ضمن شفافیت فعالیت‌های تجاری قابلیت رصد را برای این فرآیند فراهم می‌سازد.
حقیقی از آمادگی این ستاد برای تکمیل چرخه نظارتی سامانه‌‌ها با استفاده از ظرفیت‌ موجود خبر داد و گفت: این تفاهم نامه انجام ماموریت‌های بورس کالای ایران و ستاد مبارزه با قاچاق کالا را بهبود می‌بخشد.
سلطانی‌نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران نیز با اشاره به حذف کنترل فیزیکی از چرخه نظارت با تغییر رویکردهای نظارتی به سمت سیستمی شدن، گفت: ماموریت شرکت بورس کالا ایجاد زیرساخت‌های نظارتی مناسب است که می توان از این طریق اطلاعات جامعی را در اختیار نهادهای نظارتی قرار داد.
وی جلوگیری از قاچاق و فروش خارج از شبکه عرضه را از اهداف اصلی طراحی این سیستم برشمرد و افزود: با تبادل اطلاعات بین بورس و ستاد، شفافیت تجاری محقق می‌شود.
سلطانی‌نژاد ادامه داد: جلوگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی، پولشویی و فرار مالیاتی از دیگر دستاوردهای این تفاهم‌نامه خواهد بود.
بر اساس این گزارش این تفاهم‌نامه بین‌ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و بورس کالای ایران با هدف تبادل اطلاعات سامانه‌های فعال در بورس کالای ایران با سامانه‌های موضوع مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، امضاء شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/13982