سود قاچاق کالا و سوخت در جیب اشرار و گروه‌های معاند

سود قاچاق کالا و سوخت در جیب اشرار و گروه‌های معاند

اقتصاد پنهان- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: بخش اعظمی از درآمدهای قاچاق کالا و به ویژه سوخت، نصیب قاچاقچیان، اشرار و گروه‎های معاند می‎شود.

دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۵0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان،  حسین رحیمی در نخستین نشست تخصصی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز منطقه جنوب شرق کشور اظهار داشت: در سال گذشته در موضوع مبارزه با قاچاق کالا و سوخت اهتمام ویژه‌ای صورت گرفت و جلسات متعددی در این رابطه برای همسویی دستگاه‎ها تشکیل شد.
سردار رحیمی با اشاره به اینکه همه مسؤولان باید به پیچیدگی معضل قاچاق سوخت اهمیت دهند، گفت: برابر پایش های تخصصی به عمل آمده، بخش اعظمی از درآمدهای قاچاق کالا و به ویژه سوخت، نصیب قاچاقچیان، اشرار، معاندین و گروه‎های ضد انقلاب می‌شود که در راه مقابله با آنها، باید همه دستگاه‌های مرتبط بسیج شوند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: پدیده قاچاق کالا، علاوه بر صدماتی مانند تورم و ایجاد شغل‌های کاذب که بر اقتصاد کشور وارد می‌کند در حال شکل دادن به فرهنگ غلط موجه جلوه دادنِ قاچاق است.
سردار رحیمی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در آخرین خاکریز و خط مقدم، به صورت شبانه روزی در حال مبارزه با قاچاق کالا  است، افزود: با تلاش های صورت گرفته توسط نیروی انتظامی استان در سال گذشته بالغ بر 7.5 میلیون لیتر سوخت قاچاق در مأموریت‌های مختلف کشف شده است که این مقدار در مقایسه با سال قبل از آن حدود 34 درصد افزایش داشته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با ایجاد همدلی، وفاق و ارتباط تنگاتنگ بین دستگاه‎های مرتبط می‌توان با پدیده قاچاق به شکل جدی مقابله و از هدر رفت این سرمایه ملی جلوگیری کرد.
سردار رحیمی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در زمینه مبارزه با قاچاق کالا گفت: ماموران پلیس به عنوان سربازان ولایت، اجرایی کردن منویات رهبر معظم انقلاب را بر خود تکلیف می‎دانند و افزایش کشفیات و مقابله جدی با پدیده قاچاق توسط نیروی انتظامی، مهر تأییدی بر این ادعا است و در این راه آماده هم افزایی با سایر دستگاه هستیم.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: برابر بررسی‌های انجام شده، تعداد زیادی از محموله‌های قاچاق سوخت با استفاده از بارنامه‌های جعلی در سطح محورها جابه جا می‌شود که صادرکنندگان مجوز حمل سوخت، در این رابطه باید اقدام مؤثری انجام دهند تا جلوی سوء استفاده افراد فرصت طلب گرفته شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/10318