هفتمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی/اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش قاچاق دام زنده

هفتمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی/اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش قاچاق دام زنده
زمان انتشار: دوشنبه، ۰۳ دی ۱۳۹۷زمان برگزاری: 1397/10/03 -ساعت: 10:00 چاپ مطلب

اقتصاد پنهان- جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی برگزار شد.
اشتراک گذاری:

توضیحات بیشتر

به گزارش اقتصاد پنهان، طاعتی، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی در این جلسه گفت: به دلیل افزایش  قاچاق دام از طریق مرزهای غربی و جنوبی کشور و ممنوعیت صادرات گوشت، موضوع قاچاق دام زنده در دستور کار کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قرار گرفته است و با متخلفان برخورد می‌شود.

طاعتی افزود: در 8 ماهه ابتدای سال جاری در کشور 926 هزار رأس دام زنده قاچاق شده که در هفته‌های گذشته آمار قاچاق افزایش یافته است و نگرانی ها را بیشتر کرده است که با تمهیدات و تدابیر لازم در پی آن هستیم که در استان قاچاق دام زنده را کاهش دهیم.

وی تصریح کرد: در زمینه مبارزه با قاچاق دام زنده دستورالعملی ابلاغ شده است که بر اساس آن هر گونه محموله حمل دام زنده که فاقد مجوز گواهی حمل دامپزشکی باشد قاچاق محسوب شده و در صورت کشف، طبق قوانین به نفع دولت توقیف می‌شوند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در خصوص قاچاق فرآورده‌های نفتی نیز گفت: یکی از اولویت‌های این کمیسیون، مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی است و در عین حال از واحدهای تولیدکننده ایزوگام در شهرستان دلیجان حمایت خواهد شد.

فرخی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در این جلسه گفت: خروجی‌های کشور به منظور جلوگیری از قاچاق دام زنده و تامین امنیت غذایی مردم باید به شدت کنترل شود.

فرخی افزود: مصرف گوشت در کشور کاهش داشته ولی همچنان شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم که نیاز است این مهم به صورت جدی  پیگیری شود.

آنجفی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی نیز گفت:  47 هزار راس دام قاچاق در کشور صورت گرفته که هفت صدم درصد آمار دام سبک کشور و چهارصدم درصد نیز قاچاق دام سنگین در کشوررا تشکیل می دهد.

آنجفی افزود: استان مرکزی رتبه سوم تولید گوشت قرمز را در کشور داراست که از این میزان تولید دو سوم آن مازاد بر نیاز استان است که به صورت قانونی به استان‌های دیگر صادر می‌شود.

شانقی، مدیر کل دامپزشکی استان نیز در این جلسه در رابطه با فرآیند قانونی حمل دام زنده از استان به خارج از استان توضیح داد و گفت: صدور گواهی حمل دام و ارسال آن به شرکت حمل بار از الزامات خروج دام از استان است.

فیلمی برای این جلسه منتشر نشده است

فیلمی برای این جلسه منتشر نشده است