در کمیسیون استان خوزستان بررسی شد؛

تعامل دستگاه‌ها، راهکار حفظ حقوق دولت و جلوگیری از تضییع حقوق صاحبان کالاها

تعامل دستگاه‌ها، راهکار حفظ حقوق دولت و جلوگیری از تضییع حقوق صاحبان کالاها
زمان انتشار: يکشنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۷زمان برگزاری: چاپ مطلب

اقتصاد پنهان-در کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان راهکارهای حفظ حقوق دولت و جلوگیری از تضییع حقوق صاحبان کالاها مورد بررسی قرار گرفت.
اشتراک گذاری:

توضیحات بیشتر

به گزارش اقتصاد پنهان، یکی از صدماتی که فعالیت های تجاری غیرقانونی برای کشور به همراه دارد، تضییع حقوق حقه دولت از  واردات و صادرات قانونی بوده که می‌تواند به کاهش قابل توجهی از درآمدهای دولت از این بخش منتهی شود.

از اینرو ضرورت دارد تا با پیگیری های مکرر و تعیین و تکلیف وضعیت کالاهای رسوبی موجود در انبارهای سازمان نگهداری و فروش اموال تملیکی، همچنین جلوگیری از اطاله دادرسی در مراجع رسیدگی کننده، در جهت احقاق حقوق حقه دولت، همچنین جلوگیری از تضییع حقوق صاحبان کالاهایی که از اتهام قاچاق تبرئه شده اند اقدام نمود.

در همین راستا نسشتی با دعوت از نمایندگان دستگاه‌های مرتبط به ریاست رضا نجاتی، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان در محل سالن جلسات معاونت امنیتی و انتظامی استانداری برگزار شد.

در این نشست پس از بررسی شرایط موجود و تبادل نظر پیرامون رفع مشکلات و تسریع در تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارها، رعایت دقیق مواد قانونی مرتبط مورد تاکید قرار گرفت.

همچنین مقرر شد تا بصورت ویژه در خصوص رفع موانع و مشکلات موجود در روند رسیدگی به پرونده‌های ملی و مهم اقدام و رأی نهایی در اسرع وقت صادر شود.

لازم بذکر است ارزش پرونده‌های موصوف بالغ بر یکصد و شانزده میلیارد ریال برآورد شده است.

فیلمی برای این جلسه منتشر نشده است

فیلمی برای این جلسه منتشر نشده است