ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز؛

مبارزه با قاچاق سازمان یافته، اولویت اصلی ستاد

مبارزه با قاچاق سازمان یافته، اولویت اصلی ستاد
زمان انتشار: دوشنبه، ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۶زمان برگزاری: 1396/02/04 -ساعت: 10:00 چاپ مطلب

اقتصاد پنهان- جلسه اعضای اصلی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هدف تبیین برنامه ها، سیاست ها و اولویت های سال ۹۶ مبتنی بر منویات مقام معظم رهبری با شرکت تمامی اعضاء تشکیل شد.
اشتراک گذاری:

توضیحات بیشتر

به گزارش اقتصاد پنهان، حبیب‌اله حقیقی، رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این نشست، تکمیل تجهیزات الکترونیکی و تشدید کنترل مبادی ورودی را اولویت دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرد و گفت: سال 96 سال نتیجه‌گیری از سیاست ها و برنامه جامع 5 ساله مبارزه با قاچاق کالا است و انتظار می رود دستگاه های عضو ستاد با همت و تلاش مضاعف و بسیج همه امکانات عرصه را بر قاچاقچیان تنگ‌تر کنند.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در اول فروردین در مشهد مقدس مبنی بر برخورد با قاچاق سازمان یافته، گفت: برنامه عملیاتی برای برخورد با دانه درشت ها و قاچاق کلان و سازمان یافته در دستورکار نیروهای امنیتی و انتظامی قرار گرفته است و به زودی نتیجه برخورد با باندهای سازمان یافته قاچاق کالا آشکار می شود.
حقیقی تکمیل سامانه‌های الکترونیکی و ایجاد پنجره واحد تجاری گمرکی را یکی از عوامل رشد کشفیات قاچاق در سال 95 اعلام کرد و افزود: در سال‌های اخیر زیرساخت ها و اقدامات بنیادی و مؤثری در زمینه نظارت و کنترل الکترونیکی کالا در کشور صورت گرفته و ما به دنبال رشد، تکمیل و بلوغ این سامانه‌ها و هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های متولی تجارت خارجی هستیم تا در پرتو شفافیت و حذف بروکراسی، زمینه های بروز فساد و تخلف را از بین ببریم.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به رقم کشفیات سال 95، اظهار کرد: از 14 هزار میلیارد تومان ارزش کشفیات، تنها 270 میلیارد تومان آن مربوط به سطح عرضه بوده و این نشان از اولویت مبارزه با قاچاق از مبادی ورودی است.
حقیقی مبارزه با قاچاق کالا را زنجیره ای پیوسته شامل قبل از مبادی تا سطح عرضه دانست و گفت: در سال 96 دستگاه‌های عمل کننده با تشدید برخورد و مقابله در مبادی به گونه‌ای عمل خواهند کرد که نیازی به برخورد در سطح عرضه نباشد البته این به معنای مجوز عرضه کالاهای قاچاق در بازار نیست و عرضه قاچاق طبق قانون جرم است.
در این جلسه اعضای حاضر اولویت‌ها و برنامه‌های دستگاه متبوع خود را برای تشدید مبارزه با قاچاق در مبادی ورودی اعلام کردند.

فیلمی برای این جلسه منتشر نشده است

فیلمی برای این جلسه منتشر نشده است