امحاء ۲۷ تن میوه‌ ی قاچاق در تهران

امحاء ۲۷ تن میوه‌ ی قاچاق در تهران

اقتصاد پنهان- صبح امروز مقدار ۲۷ تن میوه قاچاق با حضور دبیرکمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه باقاچاق کالا و ارز استان تهران، رییس سازمان فروش اموال تملیکی، مسوولان وزارت جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی امحاء شد.

چهارشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۴0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، حدود 31 تن میوه قاچاق در بازرسی‌های اخیر از میدان میوه و تره بار و مراکز عرضه میوه لوکس کشف شد و از این میزان 27 تن به علت غیربهداشتی بودن امحا شد.
علی اکبر پوراحمد نژاد دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران در حاشیه این مراسم گفت: این میوه ها از یک هفته پیش، از میدان میوه و تره بار و مراکز عرضه میوه لوکس کشف ، جمع آوری و به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران منتقل شد که امروز پس از دریافت استعلامهای لازم و اینکه مراجع بهداشتی 27 تن از این میوه ها را غیر بهداشتی و مضر برای سلامت جامعه اعلام کردند با حضور دستگاههای مربوط،‌ کار امحا انجام شد.
وی افزود:‌ این میوه ها شامل نارگیل، سیر، دراگون، لیمو ترش،‌ بلوط، گریپ فروت، سیب فرانسوی،‌ انگور،‌ پرتقال و نارنگی بود که در محوطه سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران نابود سازی شد و سپس بقایای آن در چاه‌های مخصوص دفن خواهد شد.
پور احمد نژاد گفت: اگر سلامت این میوه ها تائید می شد بجای نابود کردن،‌ تصمیم دیگری گرفته می شد که یکی از تصمیم‌ها،‌ استفاده از آنها برای مصارف کود پیش بینی شده بود اما بعلت غیربهداشتی اعلام شدن، چاره ای جز نابود سازی نداشتیم.
وی افزود:‌ برای چهار تن دیگر از این میوه های کشف شده که استعلام بهداشتی و دیگر استعلامهای آنها نیز مثبت اعلام شده است هنوز تصمیم گیری نشده و فرآیند تصمیم گیری ادامه دارد.
میوه های قاچاقی که اخیرا کشف شده مربوط به 35 مالک بوده که ارزش تقریبی کارشناسی شده برای آن حدود 300 میلیون تومان است.

گزارش تصویری امحاء 27 تن میوه‌ ی قاچاق در تهران

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/9895