روسیه مواد خوراکی ممنوع شده را در ردیف قاچاق و تجارت اسلحه قرار داد

روسیه مواد خوراکی ممنوع شده را در ردیف قاچاق و تجارت اسلحه قرار داد

اقتصاد پنهان- گمرک فدرال روسیه با انتشار سندی مواد خوراکی خارجی ممنوع شده را با برچسب و عنوان « اهمیت استراتژیک » خطاب کرد.که البته استفاده از این عنوان در گذشته تنها در مورد مواد رادیواکتیو، سموم، تسلیحات و مواد منفجره به کار می رفت.

يکشنبه، ۰۸ شهريور ۱۳۹۴0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصادپنهان،«ولادیمیر پوتین» دراوایل ماه اوت دستور داد تا مواد خوراکی قاچاق مصادره شده و همچنین صدها تن از میوه جات و برخی دیگر از اقلام کشف شده قاچاق شده به این کشور را نابود کنند. سرویس گمرکی فدرال روسیه سندی را منتشر کرد که در آن مواد خوراکی خارجی ممنوع شده را با برچسب و عنوان « اهمیت استراتژیک » خطاب کرد. که البته استفاده از این عنوان در گذشته تنها در مورد مواد رادیواکتیو، سموم، تسلیحات  و مواد منفجره به کار می رفت.

استفاده از این عنوان و طبقه بندی مجددی که در مورد این کالاها به کار رفته است این امکان را برای مقامات گمرکی روسه فراهم می آورد تا توسل افراد و همچنین شرکت های مختلف به قاچاق این کالاها را در حوزه یک جرم جنایی قرار داده و حتی تا هفت سال زندان را برای آن نیز مشخص کند.
مقامات گمرکی روسیه در این ارتباط بیان داشته اند که جرایم مشخص شده کنونی برای قاچاق غذاهای ممنوع شده توانایی بازدارندگی کافی برای جلوگیری از قاچاق این کالاها را ندارد. جریمه مشخص شده کنونی برای قاچاق این مواد خوراکی ممنوع اعلام شده 4500 دلار است.
بر اساس گزارشات رسانه های مختلف روسیه قرار است این سند تا روز 3 سپتامبر در دولت این کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفته و تصمیم نهایی در این رابطه اتخاذ شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/4623