کشف کالاهای قاچاق در استانها

کشف کالاهای قاچاق در استانها

اقتصاد پنهان- ماموران انتظامی در استان های سمنان، لرستان و آذربایجان غربی موفق به کشف انواع کالای قاچاق شدند.

شنبه، ۲۶ مهر ۱۳۹۳0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، ماموران انتظامی استان سمنان در دو عملیات جداگانه 45 هزار لیتر گازوئیل قاچاق را در گرمسار و سرخه کشف کردند.
فرمانده انتظامی استان سمنان با اعلام این خبر گفت ماموران پاسگاه جنت آباد گرمسار، دیروز با توقیف یک دستگاه تریلی به رانندگی فردی 29 ساله اهل قم و ساکن تهران، 30 هزار لیتر سوخت خارج از شبکه توزیع از نوع گازوئیل کشف کردند.
سردار محمد رضا میرزایی افزود : در همین زمان ، ماموران پلیس سرخه نیز در اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت، در بازرسی از یک دستگاه کامیون به رانندگی فردی 38 ساله اهل و ساکن گرمسار، موفق شدند یک تانکر غیرمجاز که در بخش بار کامیون تعبیه شده را کشف و درون آن 15 هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل پیدا کننند .
دو متهم دستگیر شده ، به مراجع قضایی معرفی شدند.

**127 هزار نخ سیار قاچاق در اصفهان کشف شد
همچنین معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی استان از فعالیت یک قاچاقچی دخانیات در استان مطلع شدند و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
سرهنگ کریمی افزود: در تحقیقات پلیسی محل تردد کامیون این قاچاقچی مشخص و در ایست و بازرسی از این کامیون 127 هزار و 200 نخ سیگار خارجی و 450 پاکت توتون خارجی قاچاق که به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود کشف و ضبط شد.
وی گفت: راننده این خودرو به همراه پرونده برای گذراندن مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

**کشف محموله 6میلیارد ریالی قاچاق کالا در محور لردگان به بروجن
فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری نیز گفت مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی حین کنترل این محور از یک دستگاه خودرو کامیون 7 هزار و 800 کیلو گرم بادام هندی، 4 هزار کیلوگرم بادام زمینی و 99 هزار و 200 بسته آدامس قاچاق کشف و ضبط کردند.
سرهنگ یاری افزود کارشناسان ارزش این محموله را که از یکی از بنادر جنوبی به قصد استانهای مرکزی بارگیری شده بود 6میلیارد ریال براورد کردند
وی خاطرنشان کرد در این رابطه یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

**کشف ماموران انتظامی شهرستان جهرم کالای قاچاق
فرمانده انتظامی جهرم نیز گفت : در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری و خرید و فروش سیگارهای خارجی و داروهای اعتیادآور در یکی از محله های شهرستان با انجام اقدامات اطلاعاتی، محل نگهداری کالای قاچاق شناسایی شدو ماموران موفق شدند در بازرسی از محل 27 هزار و 800 نخ سیگار خارجی ، یک هزار و 477 قلم انواع دارو های غیر مجاز و اعتیاد آور و 66 بسته مواد محترقه کشف کنند.
سرهنگ ملک زاده افزود :دراین زمینه یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی گفت : مأموران نیروی انتظامی استان در بازرسی از یک دستگاه خودرودر خوی ،‌ یکصد کیلوگرم نقره آب شده قاچاق را کشف و ضبط کردند.
محمد اقوامی افزود: میزان محکومیت صادر شده برای متهم این پرونده 2 میلیارد و 13 میلیون و 41 هزار ریال بوده است.

**کشف محموله کالای قاچاق در خرم آباد
در ادامه فرمانده انتظامی استان لرستان از کشف کالاهای قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال توسط پلیس آگاهی این استان خبر داد.
سردار «محمد قنبری» در این باره گفت: ماموران پلیس آگاهی در اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز و با استفاده از منابع و مخبران در موقعیت محور خرم آباد - اندیمشک قرار گرفتند و به یک دستگاه خودرو کامیون که از مبداء استان های جنوبی به مقصد تهران در حرکت بود مضنون شده و آن را متوقف کردند.
وی در ادامه بیان داشت: راننده خودرو یک فقره بارنامه ذرت فله را به ماموران انتظامی ارائه نمود که در بازرسی دقیق ماموران از کامیون مقادیر زیادی کالای قاچاق کشف و ضبط نمودند.
در پایان این مقام انتظامی افزود: ارزش تقریبی کلی کالا ها را 3 میلیارد ریال می باشد که بدونه هرگونه مدارک ترخیص گمرکی بوده ونهایتا راننده نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی گردید.

**کشف کفش قاچاق در جلفا
فرمانده انتظامی شهرستان جلفا آذربایجان شرقی از کشف 2 هزارو 900جفت کفش قاچاق و توقیف تریلر حامل آن خبر داد.
سرهنگ «کاظم دهقانی» در تشریح خبر فوق گفت: عوامل یگان امداد در پی کسب خبر مبنی بر قاچاق کالا با تریلر یدک کش با پوشش واردات و پلمپ گمرکی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
سرهنگ دهقانی ادامه داد: عوامل یگان امداد مسیر اعلامی را تحت کنترل غیرمحسوس قرار داده و به تریلر مشکوک شده و دستور ایست دادند ولی با بی توجهی راننده مواجه شدند و تعدادی خودرو سواری نیز  اقدام به ایجاد سد راه خودرو پلیس کردند.
این مقام انتظامی افزود: ماموران این یگان با استفاده از اختیارات قانونی خود از جمله قانون بکارگیری سلاح خودروهای اسکورت و جاده پاک کن را متواری و خودرو تریلر را متوقف کردند.
رییس پلیس جلفا ادامه داد: پس از بررسی خودرو و عدم توانایی راننده در ارائه مدارک مبنی بر قانونی بودن کالا، خودرو را به مقر انتظامی انتقال داده و 2 هزارو 900 جفت کفش خارجی قاچاق را به ارزش تقریبی بیش از هفتصد میلیون ریال کشف و ضبط کرده و تریلر را راهی پارکینگ کردند.
وی اظهار داشت: در این خصوص پرونده تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی، متهم به همراه پرونده تحویل مراجع قانونی شد.
 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/2083