رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

سامانه‌ها به زودی عملیاتی می‌شود

سامانه‌ها به زودی عملیاتی می‌شود

اقتصاد پنهان- رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: دستور ­ویژه ­رئیس جمهور است که سامانه ها باید در آینده نزدیک عملیاتی شود.

چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مویدی در حاشیه صد و بیست و پنجمین جلسه اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بخش اعظم دستور جلسه امروز­ که با حضور اعضای ستاد تشکیل شد مربوط به اصلاح آیین نامه ها و مقررات بود چون در صحنه اجرا و در برخورد با پدیده قاچاق ابهاماتی وجود داشت.
وی افزود: اصلاح این آیین‌نامه‌ها و رفع ابهامات موجود، در آینده به تسریع­ و تسهیل فرآیند برخورد­ ­با قاچاق توسط دستگاه های متولی انجامیده و به امر شفاف سازی مبارزه با قاچاق کالا کمک کند.
مویدی ادامه داد: همچنین یکی از موضوعات مهم در فرآیند مبارزه با قاچاق کالا و ارز موضوع سامانه ها است و طبق دستور ویژه رئیس جمهوری باید سامانه ها را در آینده نزدیک عملیاتی کنیم.
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به  ارائه گزارش اقدامات دستگاه‌ها در خصوص آخرین وضعیت پیشرفت سامانه‌ها گفت: برخی دستگاه ها در این رابطه خوب و برخی نیز ضعیف عمل کرده‌اند که باید طی بررسی و اقدام مجدد بتوانیم سامانه‌ها را در ابعاد مختلف عملیاتی و اجرایی کنیم.
مویدی با بیان اینکه در کشور مشکل قوانین و مقررات بالا دستی نداریم، خاطرنشان کرد: بر اساس راهبرد و منشوری که رهبر معظم انقلاب ابلاغ کردند و همچنین بر اساس قانونی که در مجلس به تصویب رسید و آیین نامه و ضوابطی که تعریف شد ابهامات و کاستی‌های موجود رفع شده­ است.
وی افزود: در خصوص رفع ابهامات اجرایی و موانع ابلاغ دستورالعمل ماده 45 آیین‌نامه اجرای مواد 5و6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیرامون تعیین مسئول کارگروه‌های کدگذاری و تعیین ماهیت فرآورده‌های نفتی صادراتی نیز تصمیم گیری شد و با تصویب در جلسه امروز به زودی ابلاغ می‌شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20078