اولین جلسه کمیسیون استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۸/تهدید جدی قاچاق و اثرات آن بر اقتصاد، تولید و اشتغال دغدغه مدیران باشد

اولین جلسه کمیسیون استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۸/تهدید جدی قاچاق و اثرات آن بر اقتصاد، تولید و اشتغال دغدغه مدیران باشد

اقتصاد پنهان- استاندار و رییس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تهدید جدی قاچاق کالا برای رونق تولید و اشتغال، دغدغه اعضای کمیسیون استان در سال جدید باشد.

سه شنبه، ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی‌محمد احمدی در اولین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کهگیلویه و بویراحمد در سال جدید با بیان اینکه، چرخه اقتصاد روند اصلی خود را طی نخواهد کرد اگر پدیده قاچاق مهار نشود، افزود: این پدیده شوم تهدیدی جدی برای رونق تولید، اشتغال و کسب درآمدهای دولت خواهد بود و کاهش تولید، عدم سرمایه‌گذاری، افزایش بیکاری و خروج ارز را در پی خواهد داشت لذا باید به صورت ریشه‌ای به این مسأله پرداخته شود.

احمدی تاکید کرد: برای این منظور باید مدیران متولی و اعضای کمیسیون دغدغه داشته باشند و با برنامه و پیشنهاد سازنده و آمادگی کامل در جلسات حاضر شوند تا با استفاده از ظرفیت قانون و صلاحیت‌ها، تصمیمات و مصوبات سازنده‌ای اتخاذ شود و بر اساس آن ضمن تأمین ابزار، امکانات و نیروی متخصص، اقدامات لازم به عمل آید.

استاندار تصریح کرد: نظارت ها بر ورود و خروج پنهانی کالا از مبادی رسمی و غیررسمی و خودروهای شوتی در استان بیشتر شود و قوانین و مقررات پیش‌بینی شده و اعمال تعزیر برای قاچاق کالا و مرتکبین آن به خوبی اجرا شود.

وی در خصوص متعادل‌سازی قیمت گوشت گوسفندی و تنظیم بازار هم گفت: هرگونه خروج دام زنده سبک و سنگین و یا لاشه آن‌ها از استان به استثنای کوچ قانونی عشایر، ممنوع  و نیز ورود هرگونه دام زنده و لاشه آن با تایید سلامت آن توسط دامپزشکی به استان آزاد است.

احمدی تأکید کرد: چنانچه احساس شد که در استان دام مازاد بر مصرف داریم، شرکت پشتیبانی امور دام استان اقدام به خریدنماید و آن را برای تنظیم بازار در شرایط خاص در سردخانه‌ها نگهداری نماید. 

همچنین در این جلسه حسین بهمنی، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ضمن ارائه گزارش مقایسه‌ای از اقدامات کمیسیون استان در 2 سال گذشته گفت: ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق استان در سال 96 بیش از 357 میلیارد ریال، تعداد خودروهای توقیفی 813 دستگاه و تعداد دستگیرشدگان 2 هزار و 317 زن و مرد بوده است.

بهمنی با بیان اینکه ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق استان در سال 97 بیش از 456 میلیارد ریال بوده است، افزود: در سال گذشته تعداد 814 خودرو توقیف و 2 هزار و 323 از مرتکبین قاچاق کالا نیز دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

دبیر کمیسیون استان، تعداد پروندهای قاچاق کالا در سال 96 و 97 را به ترتیب یکهزار و 922 و یک‌هزار و 916 فقره برشمرد و افزود: تعداد شش باند قاچاق کالا در سال 96 و چهار باند در سال 97 شناسایی و متلاشی شدند. 

بهمنی، در تشریح فعالیت‌های کمیسیون استان در سال جدید گفت: کشفیات کالای قاچاق استان در ماه فروردین امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 135 درصد فزایش داشته است.

وی افزود: ارزش این کشفیات بیش از 53 میلیارد ریال است و در همین رابطه 82 دستگاه خودرو توقیف و 205 متهم نیز دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19912