دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان:

اولین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان در سال ۱۳۹۸/قاچاق کالا یکی از موانع مهم رونق تولید است

اولین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان در سال ۱۳۹۸/قاچاق کالا یکی از موانع مهم رونق تولید است

اقتصاد پنهان- اولین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان در سال ۱۳۹۸ در محل اداره کل استاندارد استان برگزار شد.

يکشنبه، ۲۵ فروردين ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان با اشاره به نامگذاری سال جاری تحت عنوان سال «رونق تولید» یادآور شد: عناوینی که امسال و سال‌های گذشته توسط معظم له انتخاب شدند همگی دارای رنگ و بوی اقتصادی هستند و بر اصلاح وضعیت کنونی کشور تاکید دارند.

ابراهیم دشتیان، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، قاچاق کالا را یکی از موانع مهم رونق تولید عنوان کرد و گفت: قطعا این پدیده شوم سبب کاهش تولید داخلی و کاستن از میزان اشتغال در جامعه خواهد شد که علاوه بر تبعات منفی اقتصادی سبب از هم‌گسیختگی بنیان فرهنگی و اجتماعی جامعه نیز می‌شود.

 وی در تشریح برنامه‌ها و سیاست‌های کلان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در امور پیشگیری و مقابله با قاچاق گفت: تمامی دستگاه‌های عضو باید با توجه به شرایط فعلی و نیاز جامعه به امنیت اقتصادی از تمام ظرفیت‌های خود برای تقویت تولید ملی و هم افزایی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا استفاده کنند.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان به ارائه گزارش فعالیت‌های کمیسیون استان در سال گذشته پرداخت و با اشاره به افزایش 102 درصدی کشفیات نیروی انتظامی نسبت به سال 96 از رشد 650 درصدی ارزش پرونده‌های رسیدگی شده در تعزیرات حکومتی استان خبر داد.

دشتیان با اشاره به اهمیت قاچاق سوخت در استان افزود: با توجه به مهم بودن مقوله پژوهش و انجام اقدامات علمی، از اساتید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی حاضر در جلسه کمسیسیون استان خواست تا با انجام پژوهش‌های علمی و میدانی برآوردی از میزان واقعی سوخت مورد نیاز بخش کشاورزی استان تهیه و در اختیار این کمیسیون قرار دهند.

در پایان اعضای جلسه به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/19886