نهمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی/استان مرکزی پیشرو در مبارزه با قاچاق دام

نهمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی/استان مرکزی پیشرو در مبارزه با قاچاق دام

اقتصاد پنهان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی: استان مرکزی از استان‌های پیشرو در مبارزه با قاچاق دام است.

سه شنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، بهروز اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی در این نشست گفت: برای جلوگیری از قاچاق دام دستورالعمل خرید، فروش، حمل و نگهداری دام زنده ابلاغ و به استناد ماده 3 آن هرگونه خرید، فروش و جابجایی دام زنده فاقد مجوز ممنوع است.

اکرمی در توضیح بند الف, ماده 3 این دستورالعمل گفت: مالکان یا مباشران حمل و نقل محموله‌های دام زنده از مبدا تمام استان‌های کشور به مقصد استان‌های گروه الف و بالعکس و همچنین جابجایی درون استان‌های گروه الف، موظفند در هنگام تردد نسبت به اخذ سند حمل بار (بارنامه برخط) از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و گواهی بهداشت حمل دام از سازمان پزشکی قانونی کشور اقدام کنند.

وی اضافه کرد: در این مصوبه در بحث جابجایی حمل دام استان‌ها به دو گروه الف و ب تقسیم شدند که استان‌های گروه الف شامل استان‌های درگیر و سایر استان‌ها در گروه ب هستند.

اکرمی با بیان اینکه استان مرکزی از استان‌های پیشرو در امر قاچاق دام است، افزود: در خصوص میزان تأثیر شاخص قاچاق دام بر قیمت گوشت تحلیل درستی وجود ندارد و بعضی از کارشناسان تاثیر قاچاق دام را بر قمت گوشت کم و بعضی دیگر زیاد می‌دانند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اظهار داشت: پدیده قاچاق دام یک پدیده‌ی اقتصادی است و علت آن تفاوت قیمت بین کشورهاست و تمام کشور‌ها با این پدیده درگیر هستند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18809