هشتمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی

هشتمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی/تنها موضوع قاچاق عامل گرانی گوشت نیست

هشتمین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی/تنها موضوع قاچاق عامل گرانی گوشت نیست

اقتصاد پنهان- در هشتمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی با حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در خصوص عوامل گرانی گوشت و اقدامات استان در خصوص مبارزه با قاچاق دام زنده تبادل نظر و تصمیم‌گیری شد.

سه شنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در این جلسه علیرضا رفیعی‌پور،  رئیس سازمان دامپزشکی کشور در خصوص تأمین گوشت کشور گفت: نیاز گوشت مرغ  کل کشور برای مصرف بهمن‌ماه 170 هزار تن است، این در صورتی‌ است که 230 هزار تن گوشت در کشور تولید شده است؛ سال گذشته قبل از شروع تحریم‌ها واردات گوشت از 2 قاره را به 5 قاره افزایش دادیم، وقتی مسئله تحریم به‌وجود آمد این اقدام در تأمین گوشت کشور بسیار به ما کمک کرد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اضافه کرد: قاچاق دام زنده مسئله مهمی است که باید از لحاظ امنیتی مورد بررسی قرار گیرد، زیرا  کشورهای عربی دام زنده با قیمت 80  هزار تومان برای هر کیلوگرم را از ایرانی‌ها می‌خرند اما حاضر نیستند مثل ما همین دام را با نصف قیمت از رومانی و یا دیگر کشورهای جهان خریداری کنند.

وی گفت: در حوزه تامین گوشت قرمز با واردات هدفمند و در چهارچوب قانون مشکلی نداریم، اما گوشتی که با دلار دولتی وارد می‌شود باید با کنترل نهادهای نظارتی در یک شبکه منظم بین دهک‌های پایین جامعه توزیع شود. رفیعی‌پور تصریح کرد: یکی از عوامل موفقیت دامپزشکی در کنترل و کاهش بیماری‌ها دام تلاش مرزبانان در جلوگیری از واردات قاچاق دام آلوده است.

در ادامه جلسه بهروز اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری  و جانشین رییس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی اظهار داشت: تنها موضوع قاچاق دام عامل گرانی گوشت و مرغ نیست؛ بلکه عوامل متعددی موجب گرانی و ایجاد این شرایط شده است که باید این عوامل شناسایی شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: مبارزه با قاچاق، به معنی مبارزه با کوله‌بر نیست، تعزیرات و نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌های نظارتی و مرتبط، تمام عوامل و نیروهای خود را صرف موارد جزئی نکنند.

همچنین در این جلسه، طاعتی، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی ضمن تشریح اقدامات استان طی ماه‌های اخیر در خصوص مبارزه با قاچاق دام زنده از تقدیر ستاد مرکزی مبازره با قاچاق کالا و ارز از کمیسیون استان در این خصوص خبر داد و از تلاش دستگاه‌های عضو کمیسیون قدردانی کرد.

هشتمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی سه شنبه به ریاست آقازاده، استاندار مرکزی، در محل استانداری برگزار شد.

 

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18737