استاندار تهران عنوان کرد:

مشاهده هرگونه دام زنده در مرز قاچاق تلقی می‌شود

مشاهده هرگونه دام زنده در مرز قاچاق تلقی می‌شود

اقتصاد پنهان- استاندار تهران با اشاره به تصمیم شورای تأمین در استان‌ در ممنوعیت خروج دام زنده از کشور گفت: مشاهده هرگونه دام زنده در مرز به عنوان قاچاق تلقی می‌شود.

چهارشنبه، ۰۳ بهمن ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، انوشیروان محسنی بندپی در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع ممنوعیت خروج دام از کشور اظهار داشت: گزارشاتی از خروج دام زنده از استان تهران و دیگر استان‌ها ارائه شده که اخیراً روند رو به افزایشی به خود گرفته است و لذا درصدد برآمدیم تا با اتخاذ تمهیداتی ویژه در این راستا بتوان نیاز شب عید مردم را تأمین کرد.

وی بیان کرد: براساس تصمیم شورای تأمین در استان‌ها به دامداران توصیه شد که برای ممانعت از خروج بیش از حد دام زنده از کشور دام خود را در دامداری‌های سطح استان کشتار کنند تا با مشکل کمبود مواد پروتئینی روبه رو نشویم.

استاندار تهران افزود: مشاهده هرگونه دام زنده در مرز به عنوان قاچاق تلقی شده و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برخورد جدی در این زمینه خواهد داشت.

محسنی بندپی در ادامه با اشاره به رشد جمعیتی بالای شهرستان پردیس به نسبت سایر شهرستان‌ها تصریح کرد: جمعیت این شهرستان در سرشماری سال 95  بالغ بر 170 هزار نفر بوده که اکنون پس از گذشت 2 سال به 250 هزار نفر و در افق 4  سال آینده قطعاً به 600 هزار نفر افزایش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به کمبود سرانه‌های آموزشی و بهداشتی در شهرستان پردیس گفت: همراه داشتن پیوست سلامت برای جمعیتی که روزانه وارد پردیس می‌شود باید در دستور کار ویژه این شهرستان قرار گیرد.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مهم‌ترین رکن توسعه واگذاری زمین است شرکت توسعه عمران در منطقه مکلف شده است تا جهت توسعه فضاهای آموزشی و ورزشی زمین در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد و براساس این واگذاری بحث احداث بنا پیگیری شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18713