رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان:

۶۴۷ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان سمنان کشف شد

۶۴۷ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان سمنان کشف شد

اقتصاد پنهان- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: درسالجاری ، بیش از پنج هزار مورد بازرسی قاچاق کالا از سطح عرضه و صنفی در استان انجام گرفته است.

شنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از خبرگزاری مهر، بهروز اسودی در نشست کارگروه مبارزه با قاچاق کالای صنعت معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به کشف 647 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان، تاکید کرد: در سال جاری و در قالب گشت‌های نظارت و بازرسی، پنج هزار و 878 مورد بازرسی قاچاق کالا از واحدهای صنفی خرده و عمده فروش در سطح استان صورت گرفته است.

وی افزود: از این تعداد بازرسی‌های صورت گرفته، تعداد 989 مورد گشت نظارت و بازرسی از سطح عرضه به صورت گشت مشترک و با همکاری اعضای کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا و دستگاه‌های ذیربط از قبیل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، دانشگاه علوم پزشکی، تعزیرات حکومتی، اصناف، دخانیات، نیروی انتظامی، استاندارد و غیره در شهرهای استان سمنان انجام گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: در این گشت‌های بازرسی که به‌منظور مبارزه با کالای قاچاق سلامت ‌محور، مواد غذایی و لوازم آرایشی و بهداشتی و 11 قلم کالا انجام شده است، 844 پرونده قاچاق تنظیم و به مراجع قانونی ارجاع شده است.

اسودی بیشترین کشفیات کالای قاچاق را مواد دخانیات، آرایشی و بهداشتی، سوخت و مواد غذایی عنوان کرد و اظهار داشت: ارزش ریالی این تعداد پرونده قاچاق که در سال جاری تنظیم شده 647 میلیارد و 400 میلیون ریال است.

وی بر گردش کالا در سطح عرضه ضمن بیان گزارشی از عملکرد این کارگروه در سال جاری افزود: نظارت مستمر بر کالاهای داخلی با هدف تنظیم بازار، ساماندهی عاملان مجاز عرضه، پیشگیری از عرضه کالای دخانی و نظارت بر میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های بزرگ عرضه محصولات کشاورزی در بحث سم و کود و پاک‌سازی نقاط آلوده خرید و فروش نیز همواره مدنظر بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان برنامه‌ریزی برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی متناوب در زمینه آگاه‌سازی و پیشگیری از قاچاق کالا و ارز برای اصناف، برگزاری گشت‌های مشترک و مستقل توسط دستگاه های اجرایی در سطح عرضه، فعال‌سازی تشکل‌های مردم نهاد دستگاه‌های عضو کارگروه در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حرکت در مسیر احقاق شعار سال و تبیین اهداف اقتصاد مقاومتی با هدف حمایت از تولیدات داخلی را از مهمترین اقدامات کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه عنوان کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18672