رشد ۲۰۰ درصدی کشفیات فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی قاچاق

رشد ۲۰۰ درصدی کشفیات فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی قاچاق

اقتصاد پنهان- مدیرکل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، گفت: میزان کشفیات قاچاق فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی در سال‌ گذشته ۲۰۰ درصد افزایش داشت.

شنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، عبدالعظیم بهفر، اظهار کرد: آمار کشفیات قاچاق کالاهای آرایشی و بهداشتی ارائه شده از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور حاکی از افزایش ارزش ریالی و مقدار عددی است.
مدیرکل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به افزایش 200 درصدی کشفیات قاچاق این محصولات افزود: هرگز نمی‌توان بدون نظارت بر عرضه این محصولات  در سطح بازار به‌خصوص در سطح عمده فروشی ها، خرده فروشی ها و فروشگاه‌های سراسر کشور از میزان عرضه محصولات قاچاق و تقلبی کاست، لذا تنها با همکاری هرچه نزدیک تر تمام نهادهای مسئول در این امر می توان سلامت مردم را تامین و تضمین کرد.
به گفته بهفر، افزایش کشفیات فراورده‌های آرایشی و بهداشتی در حالیست که بر اساس برآوردها، میزان کالاهای قاچاق و تقلبی آرایش و بهداشتی در این دوره از نظر عددی افزایش معنا دار و فاحشی نداشته است.
وی با تاکید بر نقش آموزش و فعالیت‌های فرهنگی و اطلاع رسانی، عنوان کرد: همه ما وظیفه داریم با تشریح خطرات مصرف کالاهای قاچاق و تقلبی بر سلامت مردم و زیان‌های فاجعه بار اقتصادی، مردم را به کاهش تقاضای این کالاها تشویق کرده و با بسیج عمومی علیه مصرف محصولات قاچاق در سطح خانواده‌ها تلاش کنیم.

منبع: مهر

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18632