با حمایت کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد، صنعت نساجی استان جان تازه می‌گیرد

با حمایت کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد، صنعت نساجی استان جان تازه می‌گیرد

اقتصاد پنهان- در سومین جلسه کارگروه حمایت از تولید کمیسیون مبارزه با قاچاقا کالا و ارز استان یزد در خصوص حمایت از صنعت نساجی استان تصمیم‌گیری شد.

سه شنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، یک میلیون متر پارچه مورد نیاز طرح ساماندهی فرم مدارس برای سال تحصیلی آتی توسط کارخانجات و کارگاه‌های نساجی استان تأمین می‌شود.

کارویژه طرح ساماندهی فرم مدارس در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه، آموزش و پرورش، اداره کل ارشاد اسلامی و پتانسیل تولیدکنندگان بومی، وظیفه ایجاد و تأمین چرخه تولید و تهیه فرم و روپوش مدارس را برعهده دارد.

بر همین اساس در جلسه کارگروه حمایت از تولید کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد در خصوص حمایت از صنعت نساجی استان با اجرای این طرح تصمیم‌گیری شد.

حفظ سطح اشتغال بالای صنعت نساجی در استان، حمایت بانک‌ها و موسسات مالی از تولیدکنندگان خوشنام و خوش‌حساب، توجه به کیفیت بجای کمیت و هماهنگی‌های لازم برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی از داخل کشور و  حتی‌المقدور جلوگیری از واردات آن‌ها، از مهم‌ترین محورهای مذاکره و  تصمیم‌گیری در جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه استان بود.

استان یزد به عنوان یکی از استان‌های مولد در امر ریسندگی و بافندگی در حال حاضر با وجود مشکلات اقتصادی عدیده‌ای که پیش روی تولیدکنندگان قرار دارد، تنها با فعالیت بخشی از ظرفیت خود  علاوه بر نیاز استان، قریب به 80 درصد از نیاز استان‌های همجوار از جمله کرمان و بخشی از نیاز تولیدکنندگان صنعت پوشاک استان اصفهان از تأمین می‌کند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18622