اولویت اقدامات پیشگیرانه در مبارزه با قاچاق/روند کاهشی پرونده‌های قاچاق کالا در سمنان

اولویت اقدامات پیشگیرانه در مبارزه با قاچاق/روند کاهشی پرونده‌های قاچاق کالا در سمنان

اقتصاد پنهان- سومین جلسه کارگروه پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با حضور اعضا در محل سالن اجتماعات دادگستری استان برگزار شد.

يکشنبه، ۰۹ دی ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، اسلامی‌راد، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در این جلسه با اشاره به رویکرد پیشگیرانه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: پیشگیری بر درمان  مقدم است و مبارزه با قاچاق کالا و ارز مربوط به یک دستگاه نیست بلکه باید همه بخش‌ها با همکاری و هم‌افزایی در این مسیر گام بردارند.

وی از کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا و ارز خبر داد و افزود: کاهش حجم قاچاق در سال‌های اخیر متأثر از برنامه‌ریزی و تلاش‌ دستگاه‌های متولی مبارزه  به رونق و توسعه اقتصادی کشور کمک می‌کند.

اسلامی‌راد با اشاره به برخی ترفندها و شگردهای قاچاق کالا گفت: باید در زمینه مبارزه با قاچاق با نگاه همه‌جانبه ضمن بهره‌مندی از اقدامات اطلاعاتی همیشه یک گام جلوتر از قاچاقچی حرکت کرد و زمینه‌های بروز تخلف را از بین برد.

در ادامه دارینی، معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اظهار داشت: سال گذشته ورودی پرونده‌ها در بخش قاچاق کالا و ارز 16 درصد کاهش داشته و امسال نیز نسبت به سال گذشته این روند کاهشی ادامه دارد بطوری‌که کاهش آمار تشکیل پرونده در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز چشمگیر بوده است.
وی بر اصلاح و بازنگری برخی از قوانین تأکید و گفت: جزای نقدی نقش بازدارندگی کمی دارد و مقابله با این پدیده شوم نیازمند توجه و همکاری همه‌جانبه مسوولان در قالب اقدامات فرهنگی و اجتماعی برای کاهش انگیزه قاچاق کالا است.
در این جلسه درباره راه‌کارهای مبارزه با قاچاق کالا پیرامون موضوع تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز بحث و تبادل نظر شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/18604