جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان برگزار شد؛

لزوم مبارزه با قاچاق کالاهای داخلی و فرآورده های نفتی به خارج از کشور

لزوم مبارزه با قاچاق کالاهای داخلی و فرآورده های نفتی به خارج از کشور

اقتصاد پنهان- یکصد و هشتاد و یکمین نشست اصلی کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان به ریاست شریعتی، استاندار و رئیس کمیسیون، دهقان معاون امنیتی و جانشین کمیسیون، نجاتی دبیر کمیسیون و نمایندگان دستگاه‌های عضو در محل سالن جلسات شهید رجائی استانداری برگزار شد.

چهارشنبه، ۰۷ آذر ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، شریعتی با بیان اینکه امروزه میزان توزیع سوخت در کشور، بسیار بالاتر از سایر کشورهای هم رده ماست، گفت: این امر بیانگر این مطلب است که تعادلی بین میزان توزیع فعلی فرآورده‌ها با ناوگان حمل و نقل موجود در کشور و سایر مصرف کننده‌ها در بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی و دریایی برقرار نیست و به نظر میرسد بخش قابل توجهی از سوخت توزیع شده در کشور در مسیر واقعی مصرف مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.
رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان در ادامه افزود: شرایط اقتصادی فعلی حاکم بر کشور قاچاقچیان را بر آن داشته که با خروج غیرقانونی برخی کالاها، داروها و سوخت از کشور سود سرشاری را  به جیب خود سرازیر کنند، از این رو مسئولین ذیربط باید بطور هوشمندانه و قاطعانه در این موضوع ورود کرده و با هر نوع سوء استفاده، تخلف و قاچاق به شدت برخورد نمایند.
وی در ادامه گفت: البته وضعیت استان از لحاظ وقوع پدیده قاچاق بخصوص قاچاق سوخت مطلوب بوده که این شرایط مرهون اهتمام و جدیت مسئولین امر در کمیسیون استان است که نتایج قابل قبولی را در این زمینه بدست آورده است. با این حال نیاز است نظارت ها در این بخش افزایش پیدا کند و راستی آزمایی و بازرسی های سر زده بخصوص از مصرف کنندگان عمده در دستور کار قرار گیرد.
ایجاد قرنطینه و فضای مناسب نگهداری دارو در مبادی خروجی برای داروهایی که ممکن است در بین کالاهای کشف شده از قاچاقچیان وجود داشته باشد، از دیگر محورهایی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد اقدامات لازم در این خصوص انجام و شرایط عملیاتی شدن آن در اسرع وقت مهیا شود.
در انتهای جلسه موضوع تعیین تکلیف کالاهای رسوبی در انبارهای سازمان اموال تملیکی استان و مشکلات پیش رو مورد بررسی قرار گرفت که نهایتاً با پیشنهاد سعیدی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مبنی بر «ارسال فهرست مشخصات پرونده هایی که رأی قطعی برای آنان صادر شده است به کمیسیون و انعکاس آن از سوی دبیرخانه به اموال تملیکی استان جهت فروش، صادرات یا انهدام» موافقت و به تصویب رسید.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/17504