معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد:

تشدید نظارت‌ها برای پیشگیری از قاچاق سوخت در استان مرکزی

تشدید نظارت‌ها برای پیشگیری از قاچاق سوخت در استان مرکزی

اقتصاد پنهان- معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: جهت جلوگیری از قاچاق سوخت از استان مرکزی، نظارت‌ها تشدید شود.

شنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، عبداله هندیانی در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی، اولویت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور را پیشگیری دانست و عنوان کرد: در این راستا تاکنون اتفاقات خوبی رقم خورده است و با توجه به تغییرات حاصل شده در سیستم ارزی کشور طی ماه‌های اخیر شاهد کاهش قاچاق کالا به داخل کشور هستیم.
وی با اشاره به مقابله با قاچاق سوخت در کشور به عنوان یکی از اولویت‌های این ستاد بیان کرد: وضعیت کشور به شکلی است که قاچاق سوخت جذابیت دارد، اما در این راستا اقدامات موثری انجام شده است، اما مسلما این اقدامات کافی نبوده است، همچنین با توجه به اینکه استان مرکزی در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب و در واقع شاهراه اصلی کشور است باید نظارت بیشتری در حوزه حمل و نقل و سوخت داشته باشد به منظور کاهش قاچاق سوخت باشد نظارت‌ها را تشدید کند.
هندیانی در خصوص قاچاق کالا نیز تصریح کرد: با توجه به اینکه عرضه کالاهای اساسی در کشور با نرخ تعیین‌شده انجام می‌گیرد امکان انتقال این کالاها به کشورهای همسایه و قاچاق معکوس آن وجود دارد که در این زمینه ستاد با هماهنگی تمامی دستگاه‌ها در تمامی مرزها کنترل لازم را اعمال می‌کنند تا مشکلی بروز نکند.
وی برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و هماهنگی و هدایت در امر مبارزه با قاچاق در کل کشور را مسئولیت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دانست و گفت: ستاد مرکزی متشکل از 24 عضو شامل تمامی وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و حتی نیروهای نظامی و انتظامی، قوه‌قضاییه و مجلس است که برنامه‌ریزی‌های کلان مبارزه با قاچاق را دنبال می‌کنند.
معاون پیشگیری و کاهش تقاضا در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: در این زمینه راهبرد اساسی ستاد مرکزی در سال جاری ایجاد سامانه‌های مرتبط با کنترل سیستم تسهیلات تجارت در کشور است که روند جلوگیری از قاچاق به انجام می‌رساند.
استاندار مرکزی نیز در این جلسه بیان کرد: در گزارش ارائه شده در خصوص وضعیت توزیع و مصرف فرآورده‌های نفتی فرازونشیب بسیاری وجود دارد که باید علت یابی و اقدام در جهت رفع انجام گیرد.
سید علی آقازاده با اشاره به اینکه شرایط جایگاه‌ها و حمل‌ونقل سوخت خواستار تشکیل کارگروهی و تیم کاری با حضور اداره کل راه‌وشهرسازی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شد تا وضعیت این نوسانات بررسی شود، گفت: در حال حاضر از 70 درصد ظرفیت جایگاه‌های CNG در استان مرکزی استفاده نمی‌شود که باید واکاوی لازم در این بخش انجام شود.
وی تصریح کرد: به جهت استفاده از ظرفیت 100 درصدی این جایگاه‌ها با توجه به سرمایه‌گذاری صورت گرفته باید سازوکار لازم تدوین شود چراکه این امر در صرفه‌جوی مصرف بنزین و کاهش آلودگی هوا موثر خواهد بود.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/17493