دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان معرفی شد

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان معرفی شد

اقتصاد پنهان- آیین معارفه دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان با حضور مجید آقابابایی مدیرکل بازرسی و هماهنگی امور استانهای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان برگزار شد.

شنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در جلسه معارفه دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان، ابراهیم دشتیان به عنوان دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز معرفی شد.
مدیرکل بازرسی و هماهنگی امور استانهای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور در این جلسه گفت: در حال حاضر تمرکز ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز روی اقدامات پیشگیرانه است که در این راستا 10 سامانه و 20 زیرسیستم الکترونیکی تعریف شده و معتقدیم هرچه در این حوزه به سمت سامانه ای شدن امور پیش برویم، دور زدن قانون توسط قاچاقچیان و سایر تخلفات، به حداقل خواهد رسید.
مجید آقابابایی ادامه داد: بیشترین دغدغه ما در استانهای شمالی بحث خاویار، ماهیان خاویاری و قاچاق چوب است که انتظار می رود نشستی مشترک بین سه استان گلستان، مازندران و گیلان به منظور ارائه راهکارهای پیشگیری از این نوع قاچاق، تشکیل شود.
وی تصریح کرد: در سطح کشور بالاترین میزان قاچاق ورودی مربوط به لوازم خانگی، صوتی، تصویری و سایر ملزومات آن است و بعد آن نیز لوازم آرایشی، بهداشتی و مواد غذایی بیشترین حجم قاچاق را به خود اختصاص داده اند.
آقابابایی اضافه کرد: بیشترین میزان خروجی قاچاق از کشور نیز مربوط به قاچاق سوخت و فراورده های نفتی است.
وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای دبیر جدید کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، خواستار اثرگذاری نخبگان و جامعه مرجع استان در حوزه فرهنگ سازی پیرامون قاچاق کالا و ارز شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار نیز در این ایین طی سخنانی گفت: استان گلستان در حوزه قاچاق کالا، مقصد است و علی رغم مرز آبی و خاکی با کشور ترکمنستان، جزء استانهای قاچاق خیز کشور محسوب نمی شود.
علی اصغر طهماسبی ادامه داد: عمده فعالیت ما طی دو سال گذشته روی ثبت انبارهای استان در سامانه جامع الکترونیکی و همچنین پلاک گذاری خودروهای کشاورزی متمرکز بود که در این مدت 17 هزار و 592 انبار نگهداری کالا و محصولات کشاورزی در استان گلستان به ثبت رسید.
وی افزود: بزرگترین مزیت طرح ثبت انبار ها در سامانه جامع این بود که در شرایط موجود بازار و التهاباتی که در این حوزه وجود داشت، نظارت بیشتری روی عملکرد انبارها به جهت پیشگیری از احتکار کالا وجود داشت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خاطرنشان کرد: از مردم شریف استان انتظار داریم در وضعیت موجود، چنانچه مشاهداتی از دپو و احتکار هر نوع کالایی دارند، با مسئولین ذیربط تماس گرفته و مأمورین انتظامی را مطلع سازند.
در پایان جلسه نیز از طهماسبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار به منظور اقدامات موفق صورت گرفته در این حوزه با اهداء لوح، تقدیر شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/17399