طرح تشدید مبارزه با قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان/کشف ۱۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق

طرح تشدید مبارزه با قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان/کشف ۱۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق

اقتصاد پنهان- در اولین مرحله از اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق سوخت در استان سیستان و بلوچستان بیش از ۱۰۰ هزار لیتر سوخت خارج از شبکه توزیع کشف و ضبط شد.

سه شنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، محمد محبی، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان و بلوچستان در تشریح این خبر گفت: در اولین مرحله از اجرای این طرح، 11 مکان انباشت فرآورده‌های نفتی شناسایی و در مجموع بالغ بر 100 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شده است.
محبی با بیان اینکه مکان‌های شناسایی شده غالبا کارگاه‌های غیرمجازی هستند که به محل پارک اتوبوس‌ها و خودروها برای تخلیه‌ی سوخت قاچاق تبدیل شده‌اند گفت: در یکی از این مکان‌ها یک منبع 30 هزار لیتری زیرزمینی حاوی سوخت قاچاق کشف و در محل امحاء شد.
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کشف 20 تن مواد اولیه پتروشیمی و 1000 پاکت سیگار قاچاق را از دیگر نتایج اجرای این طرح برشمرد.
ولی ادامه داد: در این رابطه تا کنون  16 خودروی سبک و سنگین توقیف و 10 نفر متهم دستگیر شده‌اند.

محبی تأکید کرد: طبق دستورالعمل‌ها، وجود باک‌های حجیم و اضافه‌ در ناوگان اتوبوس و کامیون غیرقانونی است و با متخلفین برخورد جدی صورت می‌گیرد.
طرح تشدید مبارزه با قاچاق سوخت در استان سیستان و بلوچستان با محوریت کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز با همکاری وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی استان هم‌اکنون در حال اجرا است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/17392