کشف بیش از ۱۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در هرمزگان

کشف بیش از ۱۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در هرمزگان

اقتصاد پنهان- دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان از کشف بیش از ۱۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در این استان خبر داد.

چهارشنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، اکیپ گشت ناوگروه شناوری پایگاه دریابانی ابوموسی حین گشت زنی و کنترل حوزه استحفاظی، محدوده جزیره سیری به سه فروند لنج صیادی مشکوک شده و در بازرسی از آنها مقدار 50 هزار لیتر گازوئیل قاچاق به ارزش دو میلیارد ریال را کشف و ضبط شد.
شناورها توقیف شده و به همراه خدمه آن جهت سیر مراحل قانونی به اسکله ابوموسی منتقل شدند.
مامورین فرماندهی دریابانی استان هرمزگان نیز با اطلاع از اینکه یک باند سازمان یافته، مبادرت به تهیه سوخت قاچاق و فروش به کشتی های خارجی می نمایند، موضوع را در دستور کار قرار دادند.
مامورین با تلاش و برنامه ریزی، موفق به توقیف موتور لنج مزبور در حوزه جزیره ابوموسی شدند.
در بررسی ها 95 هزار لیتر گازوئیل قاچاق، 30 متر شلینگ انتقال سوخت و سه دستگاه موتور پمپ قاچاق به ارزش 117 میلیارد و پانصد میلیون ریال کشف و 2 نفر متهم دستگیر شدند.
همچنین اکیپ گشت دریایی پاسگاه مرزی بونجی حین گشت زنی در حوالی اسکله گزی به یک فروند لنج صیادی مشکوک به حمل سوخت قاچاق که در حال خروج از آبهای داخلی  بود برخوردند.
لنج مزبور توقیف و در بررسی مشخص گردید ناخدا و ملوانان دارای مجوز صیادی نبوده و دارای 8 مخزن حاوی گازوئیل در اطراف موتور بوده و دفترچه سوخت نیز همراه ندارند.
در نهایت شناور توقیف و 4 نفر متهم به مقر دریابانی منتقل شدند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/17203