کشف ۸۹۴ میلیارد ریال تخلف ارزی از یک شرکت تجاری

کشف ۸۹۴ میلیارد ریال تخلف ارزی از یک شرکت تجاری

اقتصاد پنهان- فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری اعضای یک باند خانوادگی که با ترفند ثبت شرکت تجاری به منظور وارد کردن اقلام صنعتی به کشور اقدام به دریافت ۸۹۴ میلیارد ریال ارز با نرخ دولتی کرده و متواری شده بودند، خبر داد.

سه شنبه، ۰۲ مرداد ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در ادامه طرح های مقابله با مجرمان و اخلالگران اقتصادی و نا امن کنندگان بازار ارز طی یک اقدام تخصصی از تخلف ارزی یک شرکت تجاری مطلع و بلافاصله موضوع را تحت بررسی قرار دادند.
با انجام اقدامات اطلاعاتی مشخص شد، 3 نفر که باهم نسبت فامیلی دارند با ثبت یک شرکت تجاری، در یکی از بانک‌های استان، حساب های اعتباری در قالب قراردادهای جعاله و اسناد ارزی افتتاح و سپس به منظور وارد کردن اقلام مختلف صنعتی، تسهیلات ارزی به مبلغ 894 میلیارد ریال از بانک مزبور دریافت کرده است.
مسئولان این شرکت پس از اخذ تسهیلات، هیچ گونه اقدامی درخصوص بازگرداندن بدهی خود به بانک در مدت تعیین شده نکرده و اوراق سبز را مبنی بر اینکه اقلامی وارد کشور شده باشد نیز ارائه نداده و همچنین از آدرس هایی که به نام شرکت ثبت شده نیز تغییر مکان داده بودند.
سرانجام با تلاش کارآگاهان، مخفیگاه اعضای این باند شناسایی و طی یک عملیات ضربتی با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شدند.
متهمان در تحقیقات صورت گرفته صراحتاً به دریافت تسهیلات ارزی و فروش آنها به قیمت آزاد در سطح بازار اعتراف کردند.
اعضای این باند پس از تشکیل پرونده، تحویل مراجع قضائی و با قرار صادره، راهی زندان شدند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/17122