استاندار خراسان جنوبی:

گام اول در حمایت از تولید ایرانی، مبارزه با قاچاق کالا است

گام اول در حمایت از تولید ایرانی، مبارزه با قاچاق کالا است

اقتصاد پنهان- استاندار و رئیس کمیسیون برنامه ریزی و هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان جنوبی در جلسه کمیسیون استان در خصوص حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سخن گفت.

چهارشنبه، ۲۰ تير ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، مروج الشریعه استاندار و رئیس کمیسیون استان خراسان جنوبی در جمع مسئولین مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان  اظهار داشت: موفقیت در امر مبارزه با قاچاق کالا، بستگی به همیاری مردم دارد.
 وی با اشاره به شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، بیان نمود: اگر مردم رغبتی به خرید کالای خارجی و قاچاق نداشته باشند به‌طور طبیعی برای قاچاقچی نیز این کار سودآوری نداشته و در نتیجه کمتر شاهد این آسیب در حوزه اقتصاد خواهیم بود.
 مروج الشریعه در ادامه افزود: بعد از گذشت سال‌ها نباید در کمیسیون مبارزه با کالا و ارز درباره چگونگی و فرایند کار اختلاف‌نظری وجود داشته باشد و در این راستا کارگروه‌های ذیل کمیسیون استان باید در سطح بالاتری ، تشکیل جلسه دهند.
رئیس کمیسیون استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در حوزه قاچاق مسئله مشترک خراسان جنوبی با خراسان رضوی موضوع سوخت و با سیستان و بلوچستان موضوعات دام و سوخت است، افزودند: در خصوص تشخیص دام قاچاق از دام داخلی سازمان‌های مربوطه چون جهاد کشاورزی و دامپزشکی باید نظریه کارشناسی دهند.
وی با بیان اینکه گام اول در حمایت از تولید ایرانی ، مبارزه با قاچاق کالا است، اظهار داشت: در خراسان جنوبی بیش از هر چیز موضوع قاچاق سوخت و دام در اقتصاد منطقه و به‌تبع آن در اقتصاد ملی تأثیرگذار است.
مروج الشریعه با اشاره به موضوع واردات دام، خاطر نشان ساخت: البته اگر ورود دام به‌صورت نظام‌مند و سامان‌دهی شده انجام شود با توجه به نیاز جامعه می‌تواند یک فرصت تلقی شود.
استاندار گفت: هرچند در خراسان جنوبی غیر از موضوع قاچاق دام و سوخت، کالای قاچاقی که تهدید جدی برای اقتصاد شرق کشور باشد، وجود ندارد اما در زمینه قاچاق کالاهایی چون لوازم‌آرایشی و بهداشتی به‌واسطه تأثیر بر سلامت مردم، باید مراقبت صورت گیرد.
رئیس کمیسیون استان با بیان اینکه با استفاده از کالای ایرانی از تولیدکنندگان داخلی حمایت کنیم، یادآور شد: هر چه قدر به سمت مصرف کالاهای خارجی برویم به اشتغال فرزندان سرزمینمان ضربه زده و به اقتصاد کشور دیگری کمک کرده‌ایم.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/17054