جلوگیری از دخالت افراد سودجو و فرصت طلب در قیمت گذاری

جلوگیری از دخالت افراد سودجو و فرصت طلب در قیمت گذاری

اقتصاد پنهان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با تأکید بر نظارت هر چه بیشتر بازار از سوی دستگاه‌های ذیربط، از جلوگیری از دخالت افراد سودجو و فرصت طلب در قیمت گذاری در استان گلستان خبر داد.

يکشنبه، ۲۴ تير ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی اصغر طهماسبی در دومین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان اظهار کرد: متأسفانه عده‌ای افراد سودجو در شرایط ملتهب بازار ناجوانمردانه برخی کالاها از جمله تلفن همراه و سایر نیازمندی‌های مردم را با ارز دولتی وارد و با نرخ ازاد به فروش می رسانند.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان خاطرنشان کرد: هر دستگاهی که مجوز ورود کالایی را صادر می کند، باید تا زمان فروش نظارت مستقیم داشته باشد تا از دخالت افراد سودجو و فرصت طلب در قیمت گذاری جلوگیری شود.
وی بیان کرد: در جریان اتفاقاتی که در بازار تهران افتاد عده ای سعی در تعطیلی بازار داشتند و پس از دستگیری لیدرهای این اتفاق مشخص شد که آنها اصلا بازاری نبودند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار تصریح کرد: یکی از دلایل مهم اعتراضات به دلیل عدم نظارت کافی بر بازار بود، این درست نیست که همه اعتراضات را با نگاه امنیتی ببینیم.
طهماسبی ادامه داد: اینکه جان بولتون به صراحت می گوید که در تیرماه برای جمهوری اسلامی سورپرایز خواهم داشت، نشان می دهد که آنها با فشار اقتصادی و استفاده از عناصر وابسته به خود چگونه سعی در به حاشیه کشاندن اعتراضات آرام مردم و بازاریان را داشتند.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: امروز با توجه به شرایط فعلی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز با جدیت هرچه تمام باید ادامه پیدا کند و با احدی مماشات صورت نگیرد.
طهماسبی در پایان؛ تشدید مبارزه با قاچاق سازمان یافته، شناسایی انبارهای نگهداری کالای فاقد شناسه، ساماندهی گمرکات و بازارچه های مرزی، به روز رسانی تجهیزات پایانه های مرزی و حمایت از تولیدات و کالاهای ایرانی را از مهمترین برنامه های در دست اقدام کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سال جاری برشمرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/17007