وزیر کشور:

وضعیت کنترل قاچاق کالا در کشور بسیار مطلوب است

وضعیت کنترل قاچاق کالا در کشور بسیار مطلوب است

اقتصاد پنهان- وزیر کشور گفت: وضع قاچاق کالا در کشور وضعیت بسیار مطلوبی از نظر کنترلی دارد و با سیاست جدید ارزى دولت دیگر ارز آزاد در اختیار قاچاقچیان قرار نمى گیرد.

شنبه، ۰۲ تير ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پایان جلسه ساماندهی آسیب های اجتماعی که در محل استاندارى خراسان شمالى برگزار شد، در مورد وضعیت قاچاق کالا گفت: وضع قاچاق کالا در کشور وضعیت بسیار مطلوبی از نظر کنترلی دارد. دلیل اصلی آن هم یکی بحث موضوع ارز است و اینکه در حال حاضر ارز آزاد در اختیار قاچاقچیان قرار بگیرد و بتوانند نقدینگی خودشان را در قالب ریال و واردات کالا به ارز تبدیل کنند، شرایط برای آنها مانند گذشته مهیا نیست. قبلا هر نوع تغییر و تبدیلی را می توانستند در صرافی ها و بازار انجام بدهند ولی اکنون باید حتما در قالب ثبت سفارش باشد و حتما باید در قالب فرایندی باشد که در بانک مرکزی است و این شرایط جدید در این زمینه خیلی تاثیرگذار بوده است.
رحمانی فضلی افزود: در حال حاضر همچنین مرزهای غربی و تمام گذرگاه های غیرقانونی هم توسط خودمان و هم به کمک دولت عراق کاملا بسته شده است و فقط چند مرکز بازارچه مرزی است که به صورت رسمی و آن هم با شرایط خاصی فعالیت می کنند که البته ما در آنجا شرایطی گذاشته ایم که هم خرده فروشانی که در آن مناطق با استفاده از این کالاها زندگی و معیشت داشتند و هم کوله بران بتوانند زندگی خود را اداره کنند. البته مصوبه بسیار خوبی در این زمینه به استانداران ابلاغ شده است و استانداران هم در حال پیاده سازی آن هستند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/16965