رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

تسهیل تأمین ارز با اجرای سامانه نیما ممکن می‌شود

تسهیل تأمین ارز با اجرای سامانه نیما ممکن می‌شود

اقتصاد پنهان- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا خرداد ماه سال جاری نهایی می‌شود.

شنبه، ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در کمسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان اظهار داشت: حدود 90 درصد اشکالات قانونی کنونی با اجرای قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال جاری اصلاح می‌شود.
نماینده مردم شهرستان‌های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا خرداد ماه سال جاری نهایی می‌شود و اصلاح کاستی‌های قانون کنونی مد نظر است.
وی از اصلاح جایگاه کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان یکی از موارد پیش‌بینی شده در قانون جدید نام برد و افزود: اصلاحات قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز در موضوعات مختلفی مطرح شده است.
پورابراهیمی ادامه داد: بر اساس قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بخش زیادی از درآمدها دیگر به خزانه واریز نمی‌شود و به ستاد مبارزه با قاچاق کالا، نیروی انتظامی و ... اختصاص می‌یابد.
وی عنوان کرد: در وضعیت ارز شرایط مطلوبی نداشتیم، التهاب ایجاد شده، منشأ اقتصادی نداشته و سوء مدیریت در بانک مرکزی موجب این وضعیت شده است.
پورابراهیمی از پیشنهادات دولت برای اصلاح وضعیت ارز سخن به میان آورد و از موافقت با بخشی از طرح‌های جدید دولت خبر داد و متذکر شد: در برخی بخش‌ها نیز اختلاف نظرهایی وجود دارد که در راستای رفع آن‌ها گام بر می‌داریم.
وی همچنین در پایان سخنان خود اجرایی شدن سامانه نیما «نظام یکپارچه معاملات ارزی» را موجب تسهیل تأمین ارز، ایجاد فضای امن برای خریداران و فروشندگان ارز و امکان ایجاد فضای رقابت بین صرافان دانست و تصریح کرد: این سامانه بخش زیادی از قاچاق کالا و ارز را برطرف می‌کند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/15688