ضرورت فرهنگ سازی در حمایت از کالای ایرانی؛

کالای ایرانی افتخار ملی

کالای ایرانی افتخار ملی

اقتصاد پنهان- در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی زارعی نژاد، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز طی یادداشتی به ضرورت فرهنگ سازی در حمایت از " کالای ایرانی، افتخار ملی" اشاره کرد.

چهارشنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۶0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن ماه سال 1357 از کم نظیرترین رویدادهای قرن حاضر است. این پیروزی شکوهمند با پشتوانه الطاف خفیه و معجزه‌های الهی به دست روح خدا بزرگ مردی از سلاله پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله وسلم و با تکیه بر حمایت، اراده و سیل جوشان ملت مؤمن، استکبار ستیز ایران به انجام رسید.
دهه فجر؛ سرآغاز طلوع خورشید درخشان انقلاب اسلامی و تبلور شکوه و عظمت نهضتی مبتنی بر "ایمان، تعالیم اسلام ناب محمدی و خودباوری" در عصر حاضر بود که بساط حکومت طاغوت  و ستم شاهی زمان و تا بن دندان مجهز و مسلح را از صفحه روزگار محو و حکومت مبتنی بر تعالیم، آموزه های الهی و مردم سالار دینی تشکیل و تثبیت شد.
گفتمان حضرت امام خمینی (ره) آن معمار کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری ا سلامی ایران، خودباوری ملت و در یک کلام "ما می توانیم " بوده است. این گفتمان به سرمشق و الگویی بی بدیل در جهان مبدل شد و شروعی برای نهضت های استکبار ستیز در بسیاری از کشورهای عالم گشت.
اکنون پس از گذشت سی و نه سال از عمر با برکت این انقلاب الهی و با وجود موجی خروشان از تهاجم، مشکلات ، مصائب ، سختی ها و ... این امانت به دست وصی خلف و رهبر عظیم الشأن حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) سپرده شده تا در مسیر آرمان های آن یار سفر کرده با درایت، بصیرت، تدبیر و صلابت تمام آغاز چهلمین سال خود را جشن گیرد. اینک مائیم و انسانهای بیدار و آزادیخواه جهان که چشم به ام القرای اسلام دوخته اند؛ ماهستیم و نسلی جوان، نخبه و فرهیخته کشور که آماج فتنه، هجوم نرم، شبیخون فرهنگی، اقتصادی و... در جبهه‌های متعدد دشمنان قسم خورده این انقلاب هستند.
در طول این دوران و به ویژه چند سال اخیر ابزار و حربه هایی چون حیله، ترفند، توطئه، فتنه انگیزی و دروغ افکنی‌های دشمنان، با تمامی ظرفیت ها و زیر ساخت های فناوری و تکنولوژی بکار گرفته شد تا با القاء ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی در حوزه های سیاسی، امنیتی، فرهنگی و خصوصاً اقتصادی خدشه و ضرباتی مهلک به اقتدار نظام اسلامی ایران وارد سازند. از همین رو تمام تلاش دشمنان ناامید کردن ملت فهیم و بصیر ایران اسلامی بوده است.
آنان با میدان آوردن تحریم های ظالمانه (بانکی، تجهیزاتی، فناوری و...)، ترور دانشمندان، ضربه های عظیم و باورنکردنی اقتصادی همه و همه به قصد جداکردن ملت از انقلاب و ولایت فقیه عمل کرده اند.
در طول این مدت و پس از دشمنی های مداوم همچون تحمیل هشت سال جنگ ناجوانمردانه اینک با هدف قرار دادن مسائل اقتصادی و ایجاد فساد در حوزه های گوناگون آن و به ویژه اتخاذ سیاستهایی که منجر به شکل گیری قاچاق کالا و ارز و به ویژه شکل گیری شبکه های غیرقانونی و جریانهای سازمان یافته شده قصد دارند تا این نظام را از درون تهی سازند، تا به دست خود آن را به قهقرا کشند اما تدبیر رهبر معظم انقلاب (مدظله) همیشه چاره کار بوده و با طرح اقتصاد مقاومتی به فضل الهی این ترفندهای سخیفانه نیز بی ثمر خواهد شد.
اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی ساختارهای اقتصادی کشور که جزو تاکیدات رهبر معظم انقلاب (مدظله) است نیازمند تلاش، همت مضاعف و جهادی همگان را می طلبد. وظیفه دولتمردان در این امر ایجاد ساختار محکم، خدشه ناپذیر و اصلاح قوانین اقتصادی کشور در برابر فتنه ها، تهدیدات و فناوری ها بوده و وظیفه ملت نیز حمایت از تولید ملی با خرید و استفاده از کالاهای باکیفیت تولید فرزندان این مرز و بوم است اما در عرصه مقاوم سازی اقتصادی و اقتصاد مقاومتی باید فرهنگ سازی برای تولید، توزیع تبلیغ و فروش کالای ایرانی به عنوان یک  افتخار ملی دیگر در نسل آینده این کشور ظهور و بروز عمیقی یابد و نسل های آتی با دانش و هوشمندی فراوان از دستاوردهای انقلابی و اسلامی پیشینیان خود حفاظت کنند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/15240