صادرات ۱۲۹ میلیون دلار کالا از گمرکات گلستان

صادرات ۱۲۹ میلیون دلار کالا از گمرکات گلستان

اقتصاد پنهان- مدیرکل گمرکات استان گلستان گفت: در ۹ ماهه امسال تاکنون حدود ۱۲۹ میلیون دلار کالا از گمرکات استان گلستان صادر شده است.

دوشنبه، ۲۵ دی ۱۳۹۶0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سید ابراهیم حسینی درباره میزان صادرات کالا از استان گلستان اظهار داشت: در 9 ماهه گذشته میزان 168 میلیون و 410 هزارو 704 کیلوگرم انواع کالا به ارزش 128 میلیون و 920 هزار و 952 دلار از مبادی گمرکی این استان به خارج از کشور صادر شده است.
وی افزود: مهم‌ترین کالاهای صادراتی این استان لبنیات شامل پنیر و دوغ، رب، خوراک آماده طیور، میلگرد، ید و پلی‌اتیلن بوده که به کشورهایی مانند عراق، ترکمنستان، افغانستان، قزاقستان، روسیه، ترکیه و چین صادر شده است.
مدیرکل گمرکات استان گلستان تصریح کرد: پتاسیم، جو، ماشین آلات، خط تولید کاشی، ماشین لباسشویی، روغن و ذرت کالاهای وارداتی به کشور هستند.
وی تاکید کرد: در این مدت کشورهای چین، ترکیه، پاکستان، قزاقستان، روسیه، ترکمنستان، امارات و ایتالیا کشورهای وارد کننده کالا به استان گلستان بودند.
حسینی گفت: اداره گمرک در بندرترکمن، گرگان و گنبدکاووس، دفتر امانات پستی و دفتر فرودگاه در فعالیت‎های خارجی را حمایت می‎کنند.
مدیرکل گمرک استان گلستان  یادآور شد: سال گذشته در اجرای سامانه گمرکی توانستیم میزان زمان ترخیص کالا را کاهش دهیم و این سامانه در بخش قاچاق کالا نیز موثر بوده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/15050