در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان مهران مطرح شد؛

قاچاق در ایلام اندک و چمدانی است

قاچاق در ایلام اندک و چمدانی است

معاون سیاسی – اجتماعی فرمانداری مهران گفت: قاچاق کالا و ارز در ابعاد مختلف تهدیدی جدی بر سر راه تجارت و سیستم اقتصادی کشور است.

دوشنبه، ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۳0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، «نورعلی ملکشاهی» در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان مهران اظهار کرد: قاچاق به صورت عمده در استان وجود ندارد و آنچه امروز ما با آن درگیر هستیم، به صورت اندک و چمدانی است.
وی پدیده شوم قاچاق چه در حوزه کالا و چه در بخش ارز از طریق خروج ارز از کشور را موجب ضرر اقتصادی کشور عنوان و افزود: افزایش بیکاری از دیگر ضررهایی است که پدیده قاچاق بر بدنه‌ی اقتصاد کشور وارد کرده و وضعیت جغرافیایی کشورمان و قرار گرفتن آن در بین کشورها که به نوعی مسیر تردد و گذر به سایر کشورهای منطقه به حساب می‌آید، بر افزایش این پدیده شوم افزوده است.
معاون سیاسی – اجتماعی فرمانداری مهران اضافه کرد: خوشبختانه استان ایلام مشکل چندانی در این زمینه ندارد و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با همکاری دستگاه‌های ذیربط و متولی این امر، این پدیده شوم در سطح استان کنترل شده است.
ملکشاهی به اهمیت مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره و عنوان کرد: تلاش و جدیت اعضای کمیسیون در سال گذشته در امر تدابیر پیشگیرانه و جلوگیری از ورود و خروج کالاهای قاچاق بویژه در مسیر نوار مرزی بازارچه و پایانه قابل تقدیر است.
به گزارش ایسنا، وی خواستار ارائه طرح‌ها و برنامه‌های پیشنهادی اعضاء در امر پیشگیری از قاچاق کالا و ارز در سال جاری شد و گفت: در دو ماهه اول سال جاری بیش از 32 هزار نخ سیگار، 19 هزار قوطی انواع مشروبات الکلی، 3 لیتر مشروبات الکلی دست ساز و 500 لیتر گازوئیل کشف و ضبط شده و پرونده‌های آنها به مقام قضایی ارجاع شده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/1215