نمایش تئاتر ورود ممنوع!!!با هدف فرهنگ سازی مبارزه با قاچاق

اقتصاد پنهان- کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارز ه با قاچاق کالا و ارز استان خراسان جنوبی از تولید و اکران تئاتر عروسکی با عنوان «ورود ممنوع» با هدف فرهنگ سازی در خصوص خرید و مصرف تولیدات داخلی توسط اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان جنوبی تهیه خبرداد.

به گزارش اقتصاد پنهان،  نظر به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی و در راستای اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و هویت بخشی به  گروه سنی کودکان و نوجوانان در خصوص خرید و مصرف کالاهای داخلی بجای تولیدات کشور های بیگانه، اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و عضو کارگروه فرهنگی و تبلیغات کمیسیون استان خراسان جنوبی اقدام به تهیه و تولید نمایش عروسکی با عنوان «ورود ممنوع»  نموده است.

موضوع این نمایش مربوط به کفش های بومی و محلی استان در مقابل کفش های چینی بوده و از تابستان امسال تاکنون به تعداد 12 مورد و برای تعداد بیش از 2000 نفر در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، انجمن هنرهای نمایشی، توانبخشی دختران خورشید، خانه فرزندان امام علی (ع)، خانه ام گلثوم و خانواده های کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اجرا و مورد استقبال قرار گرفته است.

داستان این نمایش از کشمکش  کفش های دو مغازه کفش  های قدیمی و جدید  شروع می شود که  با ورود کفش های وارداتی عرصه ی هیجان انگیزتری را به نمایش می گذارد.حضور شخصیت های متنوع در هر دو گروه و معرفی مباحث اصلی روز بازار از موارد اصلی این نمایش است. کفش های وارد شده و قاچاق از کشور چین می باشند که بعد از حل شدن کشمکش هایی میان کفش های جدید و قدیمی ایرانی و نیز خواندن اخبار وروود اجناس قاچاق از مغازه بیرون انداخته می شوند.