ارسال ۵۶۶ فقر پرونده قاچاق به تعزیرات حکومتی استان خراسان جنوبی

اقتصاد پنهان- مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: امسال در زمینه کالاهای قاچاق تاکنون ۵۶۶ فقره پرونده به تعزیرات حکومتی ارسال شده که تاکنون به ۵۳۹ فقره آن رسیدگی شده است.

به گزارش اقتصاد پنهان، مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: امسال در زمینه کالاهای قاچاق تاکنون 566 فقره پرونده به تعزیرات حکومتی ارسال شده که تاکنون به 539 فقره آن رسیدگی شده است.
 منصور انصاری  در جمع مسوولان مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی اظهار داشت: در زمینه کالاهای قاچاق از ابتدای امسال 566 فقره پرونده به تعزیرات حکومتی ارسال شده که تاکنون به 539 فقره آن رسیدگی شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی افزود: از این تعداد نیز 529 فقره آن در راستای اجرا اقدام شده است و تاکنون 526 فقره مختومه شده است.
انصاری با اشاره به ایام پایانی سال تصریح کرد: شعبه کشیک در زمینه بحث توقیف خودروهایی که حامل کالای قاچاق بوده‌اند نیز از 16 اسفندماه تا 14 فروردین ماه در استان دایر است.
 

**بازرسی از 50 هزار  واحدهای صنفی
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی در کمیسیون برنامه ریزی، ساماندهی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: در بخش مبارزه با قاچاق یکی از موارد عمده کالاهای دخانی بود که خوشبختانه در سطح استان عرضه آن کنترل شده است و برای 210 واحد صنفی باید کارت عاملیت فروش محصولات دخانی صادر شده است.

داوود شهرکی با اشاره به اینکه بازرسی های میدانی برای مبارزه با قاچاق کالا به طور مستمر انجام می‌شود، گفت: دستورالعمل کدگذاری عمده فروشان و شرکت های پخش انجام و کد گذاری پوشاک برای جلوگیری از عرضه کالای پوشاک ابلاغ شده و در این بخش 3 هزار و 100 بازرسی انجام شده و 100 مورد گشت مشترک داشته ایم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح نظارتی ایام نوروز از ابتدای اسفندماه جاری به مدت 10 روز آغاز شده، افزود: هدف از آن اطلاع رسانی و شفاف سازی است.
شهرکی ادامه داد: از 11 اسفندماه تا 15 فرودین سال 95 طرح نظارتی و بازرسی در قالب تیم مشترک با همکاری دستگاه های اجرایی مربوطه برگزار خواهد شد.
وی در خصوص نمایشگاه های عمومی عرضه کالا، تصریح کرد: در اسفندماه دو نمایشگاه برگزار می‌شود که با اولویت اصناف شهرستان است و همچنین 250 فروشگاه برای شرکت در طرح تخفیف از 15 اسفندماه اعلام آمادگی کرده اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی یادآور شد: سال آینده در نیمه دوم شهریورماه نمایشگاه عرضه عمومی کالا برگزار نخواهد شد.
شهرکی با بیان اینکه در 11 ماهه سال جاری 50 هزار مورد بازرسی انجام‌شده است، عنوان کرد: 2 درصد از بازرسی ها منجر به تشکیل پرونده تخلف شده است.
وی با اشاره به سامانه ارتباطی 124، اظهار کرد: هم استانی‌ها در صورت مشاهده هرگونه عرضه کالاهای دخانی قاچاق، مراتب را به سامانه ارتباطی 124 اعلام کنند و در این مدت یک هزار و 500 شکایت از طریق سامانه ثبت شده است.