دفتر نمایندگی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در قزوین راه اندازی می شود

اقتصاد پنهان-مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در دیدار با استاندار قزوین از راه اندازی دفتر نمایندگی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در قزوین خبر داد .

به گزارش اقتصاد پنهان، امین دلیری در دیدار با استاندار قزوین در پنجمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، گفت : سعی کرده ایم در برنامه های خود با رعایت اولویت ها، نمایندگی های سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در برخی استان ها به ویژه استان قزوین ، قم و ایلام را راه اندازی کنیم. 

وی با بیان اینکه سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در سال 70 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است, افزود: بسیاری از فعالیت های سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در راستای حاکمیت است و این سازمان با وجود زیرساخت های محدود بسیار مهم و اساسی محسوب می شود چرا که بخش مهمی از املاک دولت و مردم را در اختیار دارد. 

مدیر عامل سازمان اموال تملیکی در ادامه اشاره کرد: 95 درصد فروش املاک سازمان اموال تملیکی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و 60 درصد از اموال این سازمان در سال جاری فروخته شده است. 

گفتنی است در این دیدار ، مدیران بخش های مختلف استانی همچون اداره گمرک، نیروی انتظامی استان قزوین و معاونان استانداری قزوین گزارشی از وضعیت کالاها و اقدامات صورت گرفته در راستای اموال تملیکی این استان ارائه کردند.

همچنین در این دیدار مشکلات بخش های انبار کالا و کشف مواد قاچاق مورد بررسی قرار گرفت. 

 

**نیروی انسانی مورد نیاز سازمان فروش اموال تملیکی استان قزوین تامین می شود

استاندار قزوین نیز در این جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبرداد : نیروی انسانی مورد نیاز سازمان فروش اموال تملیکی استان قزوین تامین می شود.

استاندار قزوین اظهار داشت : نیروی انسانی مورد نیاز جهت تشکیل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان قزوین به زودی تامین می شود، تعداد 15 پست سازمانی برای راه اندازی نمایندگی سازمان جمع آوری و فروش اموال قزوین به زودی توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی تعیین می شوند.

رییس کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قزوین افزود : دو مشکل اساسی در این حوزه ؛ انبار مواد غذایی سریع الفساد و دور بودن مسافت تا انبار کالا می باشد که با کارهای کارشناسی در این حوزه قسمتی از کار تسهیل شده است ولی باز هم مشکلات عدیده ای وجود دارد.

همتی در ادامه افزود : بعلت اینکه نمایندگی این سازمان در استان قزوین وجود نداشت مشکلات زیادی بوجود می آمد که با همت مسئولین این امر تسهیل شده است و اینک یک نمایندگی مستقل می توان در استان داشت.

فریدون همتی همچنین از مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال خواست تا در امر بودجه توجه ویژه ای به استان قزوین داشته باشد.

گفتنی است در این دیدار مدیران بخش های مختلف استانی همچون اداره گمرک ، نیروی انتظامی استان قزوین و معاونان استانداری قزوین ، گزارشی از وضعیت کالاها و اقدامات صورت گرفته در راستای اموال تملیکی این استان ارائه کردند.

همچنین در این دیدار مشکلات بخش های انبار کالا و کشف مواد قاچاق مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.