قاچاق کالا به بدنه تولید ملی آسیب جدی می رساند

اقتصاد پنهان- جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان قاینات در استان خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، براتی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان قائنات در این جلسه که در محل فرمانداری برگزار شد؛ گفت:  اعضای کمیسیون بایستی با برنامه ریزی و نظارت بیشتر و دقیق تر بر بازار در جهت رضایت مندی عموم مردم تلاش کنند.
براتی بر انجام اقدامات هماهنگ در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شهرستان قاینات تاکید کرد و افزود: مسوولان مربوطه بایستی باهماهنگی هایی که انجام می دهند؛ بگونه ای عمل کنند تا این اقدامات به صورت هماهنگ با کشور و استان در شهرستان نیز به سر انجام مطلوبی برسد تا از موازی کاری و هدر رفت منابع و هزینه ها جلوگیری شود.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری در ادامه تصریح کرد: متولیان امر در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بایستی به گونه‌ای اقدام کنند که ضمن رعایت حقوق دولت، به حقوق شهروندان نیز توجه داشته باشند و در رابطه با برخورد با متخلفان و افرادی که اخلال در نظام اقتصادی کشور وارد می کنند برخورد های جدی تری صورت بگیرد.
براتی با اشاره به اینکه قاچاق کالاهای خارجی در کشور و شهرستان به بدنه تولید ملی آسیب می رساند، خاطرنشان کرد: قاچاق کالا علاوه بر اینکه  اثرات منفی بر بدنه اقتصادی و تولیدی می گذارد؛ موجب تشدید معضل بیکاری و دیگر مسائل و مشکلات در سطح جامعه خواهد گردید.
وی در پایان بر نظارت بیشتر کمیسیون بر ارائه خدمات و کالا ها در پنج شنبه بازار تأکید کرد و گفت: بازرسین کمیسیون بایستی با گشت هایی منظم در سطح شهرستان و از جمله پنج شنبه بازار بر ارائه کالا ها و خدمات به شهروندان نظارت بیشتری داشته باشند.
در ادامه این جلسه هر یک از اعضای کمیسیون به بیان گزارشی از اهم اقدامات صورت گرفته در حوزه قاچاق کالا و ارز در سطح شهرستان قاینات پرداختند و بحث و تبادل نظر کردند.