۶۰ فقره پرونده قاچاق کالا و ارز از ابتدای دی ماه در تعزیرات حکومتی استان خراسان جنوبی تشکیل شد

اقتصاد پنهان- بنا بر اعلام دبیرخانه کمیسیون استان خراسان جنوبی و در پی افزایش اقدامات کنترلی و در راستای برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا وارز از ابتدای ماه جاری تعداد ۶۰ فقره پرونده قاچاق کالا به ارزش ریالی تغریبی ۱۹ میلیارد ریال در تعزیرات حکومتی استان خراسان جنوبی تشکیل شده است.

به گزارش اقتصاد پنهان، بنابر اعلام دبیرخانه کمیسیون استان خراسان جنوبی و در پی افزایش اقدامات کنترلی و در راستای برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا  وارز از ابتدای ماه جاری تعداد 60 فقره پرونده قاچاق کالا  به ارزش ریالی تغریبی 19 میلیارد ریال در تعزیرات حکومتی استان خراسان جنوبی تشکیل شده است.

بر اساس این گزارش درپی کشف 420 جفت کفش  قاچاق در یک دستگاه کامیون توسط پلیس آگاهی نهبندان ، پرونده ای تشکیل و جهت رسیدگی به شعبه ویژه قاچاق کالا وارز نهبندان ارسال شد. متهم در شعبه علاوه بر ضبط کالا به پرداخت مبلغ 170 میلیون ریال در حق دولت محکوم شد.

درپی کشف یک هزارو 223 عدد انواع لباس زنانه  قاچاق در یک دستگاه پراید توسط پلیس آگاهی طبس ، پرونده ای تشکیل و جهت رسیدگی به شعبه ویژه قاچاق کالا وارز طبس ارسال شد. متهم در شعبه علاوه بر ضبط کالا به پرداخت مبلغ 195 میلیون ریال در حق دولت محکوم شد.

همچنین در پی کشف 2 هزارو 640 لیتر سوخت قاچاق از نوع نفت سفید توسط آگاهی استان از یک دستگاه وانت نیسان پرونده ای تشکیل و به منظور رسیدگی به شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز نهبندان ارسال شد. متهم در شعبه علاوه بر ضبط کالا به پرداخت مبلغ 72 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

درپی کشف محموله قاچاق که شامل (6 عدد گوشی گلکسی سامسونگ ، 9عدد گوشی همراه آیفون 6 ،24 جفت کفش اسپرت مردانه ) در یک دستگاه تریلی توسط ناجای مستقر در ایست و بازرسی دیهوک طبس ، پرونده ای تشکیل و جهت رسیدگی به شعبه ویژه قاچاق کالا وارز طبس ارسال شد. در شعبه متهم علاوه بر ضبط کالا به پرداخت مبلغ  170 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

درپی کشف 304 عدد انواع لباس (زنانه و بچه گانه) قاچاق در یک دستگاه پژو 405 توسط پلیس آگاهی طبس ، پرونده ای تشکیل و جهت رسیدگی به شعبه ویژه قاچاق کالا وارز طبس ارسال شد. متهمان در شعبه علاوه بر ضبط کالا به پرداخت مبلغ 82 میلیون  ریال در حق دولت محکوم شدند .