تشدید برخورد با قاچاقچیان و توزیع‌کنندگان مواد محترقه در دستور کار کمیسیون استان خراسان جنوبی قرار گرفت

اقتصاد پنهان- جلسه کارگروه پیشگیری از عرضه و فروش مواد محترقه قاچاق و وسایل آتش بازی غیر مجاز به ریاست حسنی مقدم دبیرکمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان جنوبی و با حضور اعضاء کارگروه در محل دبیرخانه کمیسیون استان برگزار شد .

به گزارش اقتصاد پنهان، حسنی مقدم دبیر کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان  هدف از تشکیل جلسه را بررسی مشکلات موجود در ارتباط پیشگیری از عرضه و فروش مواد محترقه قاچاق و وسایل آتش بازی عنوان کردو گفت: در آستانه چهارشنبه سوری و عید نوروز برخورد جدی با قاچاقچیان و عرضه کنندگان انواع مواد محترقه و وسایل آتش بازی در دستور کار قرار گرفته است .
وی در ادامه افزود: به منظور مقابله با آسیب‌ها و پیامدهای استفاده از مواد محترقه خطرناک می بایست پلیس آگاهی ، صنعت ، معدن و تجارت و اتاق اصناف استان در مبادی ورودی، صنوف، بازارها و سایر محل‌های عرضه به شدت با عاملین ورود و توزیع مواد محترقه قاچاق برخورد کند .
دبیر کمیسیون استان انجام اقدامات پیشگیرانه را در این حوزه به مراتب سهل‌ و ارزان‌تر از درمان دانست و افزود: نباید اجازه داده شود به خاطر بی‌احتیاطی و کم آگاهی عده‌ای ، آسیب‌های جبران ناپذیر متوجه سایر افراد جامعه شود.
وی خاطرنشان کرد: جلوگیری از ورود مواد محترقه به استان با تشدید برخوردها در گلوگاه‌های ورودی به استان از جمله مباحثی است که باید به صورت ویژه در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.
در ادامه  دبیر کمیسیون اظهار امیدواری کرد با سازندگان و فروشندگان این گونه مواد غیر استاندارد و بدون مجوز برخورد قانونی لازم صورت گیرد .

حسنی مقدم در زمینه تشدید برخورد با قاچاقچیان و توزیع‌کنندگان اینگونه اقلام خاطر نشان کرد: خواسته ما برخورد جدی و قاطع توسط ایستگاه های بازرسی در مبادی ورودی به استان است.
 وی در ادامه گفت : ضربه‌زدن به باندهای کلان در حوزه قاچاق کالا و ارز به ویژه قاچاقچیانی که قصد دارند با ورود مواد محترقه خطرناک و غیراستاندارد مشکلاتی را برای مردم ایجاد کنند، باید در دستور کار قرار بگیرد.
دبیر کمیسیون با بیان اینکه در کنار انجام اقدامات سخت و مقابله ای در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ویژه ورود مواد محترقه باید اقدامات فرهنگ سازی نیز انجام شود، افزود: صدا و سیمای استان با تهیه برنامه های متناسب در این زمینه میتواند در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم نقش موثری داشته باشد .
دبیر کمیسیون استان به صدور مجوز فروش مواد محترقه مجاز توسط دفتر امنیتی و انتظامی استانداری اشاره کرد و گفت : به منظور دسترسی آسان به مواد محترقه مجاز در سطح شهرستان بیرجند مجوزی توسط دفتر امنیتی و انتظامی استانداری صادر شده است که این امر با توجه به کنترل هایی که صورت می گیرد موجب کاهش صدمات و حوادث ناشی از مراسم پایان سال (چهارشنبه سوری) می شود .