برگزاری نهمین نشست هم‌اندیشی معاونت فرهنگی و پژوهش ستاد با اصحاب رسانه

اقتصاد پنهان- نهمین نشست هم اندیشی معاونت پژوهشی و فرهنگی ستاد مرکزی مبارزه باقاچاق کالا و ارز و مدیران رسانه ای در ستاد برگزار شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، نهمین نشست هم‌اندیشی معاونت پژوهشی و فرهنگی ستاد مرکزی  مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مدیران رسانه‌ای باموضوعات «ارائه گزارش سازمان غذا و دارو از وضعیت قاچاق کالاهای سلامت‌محور در کشور و اعلام نظر اعضای جلسه در خصوص نحوه‌ی مقابله با قاچاق کالاهای سلامت‌محور از طریق رسانه‌های جمعی» برگزارشد.
در این جلسه دکتر بهروز جنت، مدیرکل  نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو به عنوان نماینده سازمان غذا و دارو به تبیین چگونگی تفهیم صدمات جبران ناپذیر مصرف کالای سلامت محور قاچاق در بین مردم پرداخت.
وی تأکید کرد: به مصرف‌کنندگان  آموزش دهیم که جنس قاچاق علاوه بر صدمات اقتصادی حق شما را ضایع می‌کند.
دکتر جنت افزود: با برنامه ریزی صحیح می توانیم نسبت به شناساندن تولیدات با کیفیت داخلی اقدام کنیم.
مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو به تولید چند محصول باکیفیت در داخل کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه این کالا بسیار باکیفیت با بی مهری هموطنان مواجه می شود و شاهدیم که میزان استقبال از نمونه بی کیفیت قاچاق شده به کشور بیشتر است .
وی به تولید سه برند لوازم آرایشی با کیفیت بالا در کشور اشاره کرد و افزود: متاسفانه باور غلط  در نزد مردم موجب شده تا این محصولات در خارج از کشور با اقبال روبرو باشند اما در داخل برای جذب مشتری با مشکلاتی  مواجه هستند.
دکتر جنت از آمادگی سازمان غذا و دارو برای همکاری مستمر با رسانه‌ها برای شناساندن کالای با کیفیت به مردم خبر داد.