پایان نامه های دانشجویی باموضوع 'مبارزه با قاچاق کالا'حمایت مالی می شوند

اقتصاد پنهان- دبیر کارگروه پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز استان کهگیلویه وبویراحمد، گفت: طرح های پژوهشی و پایان نامه های دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در راستای مقابله با این معضل اجتماعی حمایت مالی خواهند شد.

به گزارش اقتصاد پنهان، «حسین بهمنی» در جلسه کارگروه  پیشگیری از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز استان گفت:  میزان کمک به طرح های پژوهشی و پایان نامه های دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد را تا سقف 50 میلیون ریال اعلام کرد.
وی میزان کمک مالی به پایان نامه های دوره دکتری را نیز افزون بر 100 میلیون ریال ذکر کرد و گفت: بدون شک کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان نیز از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی اثرگذار در این راستا استقبال خواهد کرد.
بهمنی همچنین با اشاره به مکانیسم های لازم و اثرگذار و ارائه راهکارهای پیشگیرانه از وقوع جرم قاچاق کالا و ارز، خواستار حمایت و ورود دانشگاهیان و نخبگان برای اتخاذ تدابیر علمی و پژوهشی در این زمینه شد.
بهمنی از آمادگی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان برای انجام تفاهم نامه های همکاری با دانشگاهیان در این راستا خبر داد.
وی با توجه به قاچاق سیگار در سطح استان با برندهای خارجی ، گفت: از مجموع حدود 50 تا 60 عامل فروش و توزیع سیگار در استان تنها دو مورد از آنها دارای مجوز قانونی توزیع هستند.
بهمنی تاکیدکرد: افرادی که فاقد مجوز فروش و توزیع سیگار هستند 15 روز فرصت دارند تا با مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نسبت به دریافت مجوز عاملیت فروش اقدام کنند.
وی با بیان اینکه در هشت ماه گذشته امسال 778 هزار نخ سیگار با برندهای خارجی در استان کشف و ضبط شده است، گفت: این در حالی است که در هشت ماه پارسال بیش از چهار میلیون و 317 هزار نخ از انواع مختلف کشف شده بود.
بهمنی با بیان اینکه در هشت ماه پارسال نیز یک هزار و 110 کیلوگرم توتون قاچاق کشف شده بود، گفت: در هشت ماه گذشته سال جاری حدود 84 کیلوگرم از این نوع کالای قاچاق در استان کشف و ضبط شده است.