نماینده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جشنواره رشد:

هدف ما تغییر نگاه جوانان به حوزه مصرف است

اقتصاد پنهان- ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از حامیان جشنواره فیلم رشد است که طبق روال سال‌های گذشته به آثاری از جشنواره که در ارائه معیارهای مورد نظر این ستاد موفق عمل‌کرده‌اند جوایزی اهدا می‌کند.

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از هنرنیوز ، دکتر«غلامرضا مندوزیی» نماینده هنری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز که داوری در زمینه آثار این بخش را نیز برعهده داشته، در گفت‌گویی با خبرنگار ستاد خبری جشنواره فیلم رشد درخصوص معیارهای مورد نظر این ستاد اظهار داشت: معیارهای ما در واقع دربرگیرنده اهداف ستاد هستند که یکی از آن‌ها تقبیح قاچاق کالا و ارز خصوصا در عرصه تقاضا در سطح کشور است.
وی افزود: ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی و کسب رزق و روزی حلال، حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی و ضرورت بالابردن کیفیت کالای داخلی و نیز ایجاد اشتغال برای جوانان از دیگر معیارهای مد نظر ما در انتخاب فیلم برگزیده در جشنواره است.
نماینده ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ادامه درخصوص اهمیت جشنواره رشد برای سازمان متبوعش و انگیزه این نهاد در حمایت از این جشنواره گفت: جشنواره فیلم رشد جشنواره‌ای با اعتبار جهانی مبتنی بر امر آموزش است. مخاطبان این جشنواره هم اغلب از فرهنگیان و دانش‌آموزان جامعه ما هستند و با توجه به اینکه هدف ما نیز تغییر نگاه جوانان و نسل جدید جامعه به حوزه مصرف است این جشنواره برای ما اهمیت بالایی پیدا می‌کند.
مندوزیی سپس به قشر علمی و فرهیخته جامعه بعنوان مخاطبان جشنواره رشد اشاره کرد و گفت: مخاطبان این جشنواره اصولا چهره های علمی و دانشگاهی و قشر فرهیخته جامعه از جمله معلمان هستند که این افراد الگوهای جامعه محسوب می‌شوند. هر معلم می‌تواند افراد بسیاری را تحت تاثیرقرار دهد و از این جهت این افراد برای انتقال پیام ما بسیار حائز اهمیت هستند.
این مدرس دانشگاه درخصوص آثار شرکت‌کننده در این بخش ویژه جشنواره فیلم رشد امسال اظهار داشت: امسال همچون سال های گذشته فیلم‌ها در نگاه کلان مطابق اهداف ستاد عمل کرده و مباحث اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی در آن‌ها مطرح شده است، اما متاسفانه امسال فیلمی را در حد استانداردهای ستاد پیدا نکردیم و در این بخش جایزه ای اهدا نخواهد شد.
چهل و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد از 22 آبان ماه 94 همزمان با تهران در 5 استان گیلان، مرکزی، خراسان شمالی، هرمزگان و سواحل مکران برگزار شد که طی آن هزاران دانش‌آموز در کنار معلمان و خانواده‌هایشان به تماشای فیلم‌های منتخب جشنواره نشستند.