استاندار قم خواستار ایجادسازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در این استان شد

اقتصاد پنهان- استاندار قم اهمیت ایجاد سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: دستگاه های ذیربط بایستی استعلامات مورد نیاز برای جمع آوری و فروش اموال تملیکی را تسریع بخشند.

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از روابط عمومی استانداری قم، «سید مهدی صادقی» استاندار قم در دومین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم که در تالار امام جواد (ع) استانداری برگزار شد، ضرورت پیشگیری از قاچاق کالا در مبداء را مورد توجه قرار دادوگفت: برنامه ها و فعالیت های دستگاهها باید با هدف مبارزه با این پدیده شوم در مبداء و در کانون های آغاز قاچاق صورت پذیرد.
استاندار قم اهمیت تشکیل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان با محوریت سازمان امور اقتصادی و دارایی را مورد تاکید قرار داد و افزود: دستگاههای ذیربط بایستی در ارسال پاسخ استعلامات مورد نیاز جهت تعیین تکلیف پرونده های قاچاق تسریع بخشند.
وی سالم سازی مسیرهای مراودات اقتصادی را در جلوگیری از مسأله قاچاق بسیار مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: تشکیل کارگروهی با موضوع رسیدگی به مسائل و مشکلات دستگاهها در این زمینه و نیز سهم هر یک در مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان در دستور کار قرار گیرد.
در ابتدای جلسه نیز برخی از اعضای جلسه از جمله: نمایندگان نیروی انتظامی، تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن و تجارت، اطلاعات، جهاد کشاورزی، علوم پزشکی، گمرک، استاندارد، حمل و نقل و پایانه ها ، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و ادارۀ کل امور اقتصادی و دارایی به بیان گزارشی از فعالیت های دستگاه متبوع خود در زمینه امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در شش ماهه اول سال جاری پرداختند.