رییس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی ونظارت برمبارزه با قاچاق کالا وارز استان کرمان:

برخورد با قاچاق کالا و ارز باید تا رسیدن به اجرای سیاست های صحیح اقتصادی با قوت ادامه پیدا کند

اقتصاد پنهان- استاندارکرمان در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی ونظارت برمبارزه با قاچاق کالا وارز استان گفت: اساس قاچاق کالا به دلیل مزیت های اقتصادی است.

به گزارش اقتصاد پنهان ،«علیرضا رزم حسینی» سیاست های اقتصادی نوسانی،کنار گذاشتن برنامه های پنجم و ششم و تصمیم های خلق الساعه در سال های گذشته  موجب بروز شرایط کنونی کشور شد.
وی  با تاکید بر لزوم افزایش آگاهی مردم درباره مضرات کالاهای قاچاق، عنوان کرد: امیدواریم در برنامه ششم به همه موضوعات مرتبط با قاچاق کالا توجه شود.
استاندار کرمان ادامه داد: در زمینه ورود و خروج دام از استان باید به شرایط تنظیم بازار نیز توجه شود.
وی با تاکید بر این مطلب که نباید اجازه داد که اقتصاد عشایر ضربه بخورد، ادامه داد: عشایر با دشواری های زیادی روبرو هستند و باید زمینه فروش دام آنها ایجاد شود.
وی تاکید کرد: باید روی مسایل قاچاق دام که به سلامت مردم مرتبط است توجه لازم را داشت.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمان در ادامه گفت: باید بین واحدهای مربوط به وزارت جهاد کشاورزی در زمینه مبارزه با قاچاق دام هماهنگی های لازم صورت گیرد .
«حمید ذکاء اسدی» افزود: مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیازمند همراهی هر چه بیشتر مدیران است و مدیران باید شخصا در این جلسات حضور یابند.
وی بر حل مشکلات با تدبیر مدیران تاکید کرد و گفت: نباید موضوعات را گردن یکدیگر انداخت و باید در زمان بروز مشکلات، راه های جدیدی برای حل این مشکلات پیدا کرد.
اسدی اظهار کرد: باید با خودروهایی که اقدام به فروش لباس و کفش تاناکورا می کنند نیز باید جدیت برخورد شود.
وی تاکید کرد: صدا و سیما باید مردم را در باره این مسایل آگاه کند که بدانند خرید این لوازم می تواند منجر به بیماری های مختلفی شود.
«ابراهیم شهریاری» دبیر کمیسیون استان با تاکید بر این مطلب که کارگروه های کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز همواره فعال هستند، افزود: در سال جاری در حوزه های مختلف از جمله در کاهش قاچاق سوخت و دام رتبه های خوبی کسب شده است.