جلوگیری از قاچاق ۱۰۰ میلیارد تومان سوخت در استان کرمان

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان با اشاره به اجرای طرح ابلاغی ستاد در ارتباط با تخصیص سوخت بر اساس پیمایش گفت: با مشارکت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و با اجرای طرح تخصیص سوخت بر اساس پیمایش از قاچاق ۱۰۰ میلیارد تومان سوخت جلوگیری شد.

«ابراهیم شهریاری» در گفت و گو با اقتصاد پنهان، افزود: این اقدام برای نخستین بار و در قالب بازرسی از جایگاه های سوخت در سطح استان کرمان روی داد.
بر اساس طرح ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبنی بر مدیریت مصرف و کاهش فرورده های نفتی طرح تخصیص سوخت بر اساس پیمایش به وسایل حمل و نقل جاده ای درون و برون شهری اجرا شد .
دبیرکمیسیون استان کرمان کشف 860 هزار لیتر نفتگاز در نیمه دوم سال 93 در شهرستان سیرجان را از جمله اقدامات دستگاه های عضو ستاد در رابطه با مبارزه با قاچاق سوخت عنوان کرد.  
وی همچنین واریز 42 میلیارد تومان به خزانه دولت حاصل از کشفیات کالای قاچاق را از دیگر اقدامات دستگاه های عضو کمیسیون در این استان اعلا م کرد.
شهریاری افزود: با توجه به هم مرزی استان کرمان با استان های سیستان و بلوچستان و هرمزکان این استان به محلی برای دپوی کالای قاچاق در مسیر شرق، غرب ،جنوب و جنوب شرق شده است.
وی قاچاق سوخت ،دام ،لباس ،میوه و مرکبات فصلی را از جمله کالاهای قاچاق شده به این استان اعلام کرد و افزود: قاچاقچیان دام را در جنوب استان کرمان جمع آوری و سپس از طریق استان هرمزگان به کشورهای هدف منتقل می کنند .
شهریاری در ادامه گفت: با اقدام مشترک کمیسیونهای شهرستانهای استان و دستگاه های مرتبط از ورود دامهای آلوده به استان جلوگیری شد.
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود فرهنگ سازی برای عدم مصرف کالاهای قاچاق را از اقدامات کمیسیون استان برشمردوگفت: با اطلاع رسانی و برگزاری جلسات مشترک با اداره کل بازرگانی ، تعزیرات و اصناف به دنبال تقبیح قاچاق و آگاه سازی مردم از مضرات کالاهای قاچاق هستیم.