دستگیری باند قاچاق پنیرهای غربی در روسیه

اقتصاد پنهان- مقامات پلیسی مسکو اعلام داشتند که یک باند قاچاق مواد خوراکی ممنوعه را به همراه ۴۷۰ تن پنیرهای غربی را دستگیر کردند.

به گزارش اقتصاد پنهان، مقامات پلیسی مسکو اعلام داشتند که یک باند قاچاق مواد خوراکی ممنوعه را به همراه 470 تن پنیرهای غربی را دستگیر نمودند. این مقامات همچنین اضافه نموده اند در هنگام بازداشت اعضای این باند، برخی تجهیزات پرینت برچسب های تقلبی نیز کشف شده است. مقامات روسیه از جمله ولادیمیر پوتین در پاسخ به تحریم های غرب علیه این کشور، قاچاق برخی مواد خوراکی به این کشور از جمله پنیرهای غربی را به عنوان یک تهدید امنیتی برای روسیه قلمداد کرده اند. لازم به ذکر است که اگرچه روسیه تلاش می نماید تا باافزایش کنترل های مرزی از این امر ممانعت نماید لیکن برخی از اقلام قاچاق از جمله پنیر به طرق مختلف به خصوص از طریق بلغارستان به این کشور وارد می شود.
سرویس گمرکی فدرال روسیه نیز طی هفته های گذشته سندی را منتشر کرد که در آن غذاهای خارجی ممنوع شده را با برچسب و عنوان « اهمیت استراتژیک » خطاب کرده بود. استفاده از این عنوان در گذشته تنها در مورد مواد رادیواکتیو، سموم، تسلیحات  و مواد منفجره به کار می رفته است. استفاده از این عنوان و طبقه بندی مجددی که در مورد این کالاها به کار رفته است این امکان را برای مقامات گمرکی روسه فراهم می آورد تا توسل افراد و همچنین شرکت های مختلف به قاچاق این کالاها را در حوزه یک جرم جنایی قرار داده و حتی تا هفت سال زندان را برای آن نیز مشخص نماید. این عمل روسیه در واقع پاسخی به تحریم های غرب علیه این کشور ارزیابی می شود.