در راستای اجرای بند «ب» ماده ۱۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز؛

کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ویژه پرسنل نیروی انتظامی برگزار شد

اقتصاد پنهان- کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان از برگزاری کارگاه آموزشی دو روزه ویژه عوامل انتظامی دخیل در امر مبارزه با قاچاق این استان در مجتمع آموزشی نظامی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه اهواز خبر داد.

به گزارش اقتصاد پنهان، در راستای اجرای بند «ب» ماده 10 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به مدت دو روز در مجتمع آموزشی نظامیه شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه اهواز برگزار شد.

در نخستین روز این دوره آموزشی موضوعاتی از قبیل بررسی انواع تانکر های حمل سوخت از لحاظ حجم، پلمپ های بار و نحوه دیپ زنی توسط مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه اهواز و کارشناسان و اساتید آن شرکت ارایه شد.

همچنین محور های مورد طرح در دومین روز از این کارگاه آموزشی نحوه و چگونگی تشکیل پرونده، نحوه و میزان پرداخت حق الکشف ها، نحوه ارسال آمار ماهیانه، شیوه ها و شگرد های بکار رفته توسط قاچاقچیان بود که توسط ریاست اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مسوولان مربوطه آموزش داده شد.

در ادامه مدیر کل تعزیرات حکومتی استان به تبیین و بررسی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای شرکت کنندگان پرداخت. لازم به ذکر است 55 نفر از عوامل انتظامی استان در این کارگاه شرکت کردند.