استاندار و رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان :

با ثبت گمرک سجافی در سامانه گمرکات کشور دست دلالان از این بندر کوتاه می شود

اقتصاد پنهان- استاندار و رییس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان گفت: گمرک سجافی در سامانه گمرکات کشور ثبت شده است تا صادر کنندگان و وارد کنندگان به راحتی بتوانند بصورت مجاز صادرات و واردات کالا را انجام دهند.

به گزارش اقتصاد پنهان، «عبد الحسین مقتدایی» در جریان سفر خود به هندیجان در نشست شورای عالی اداری این شهرستان افزود: با ثبت گمرک سجافی در سامانه گمرکات کشور دست دلالان از این بندر برچیده می شودو همچنین از تردد شناورهای غیر مجاز و قاچاق کالا در ای بندر جلوگیری می شود.

وی افزود: هندیجان ظرفیت های بالایی در مباحث اقتصادی دارد اما عدم استفاده از این ظرفیت ها موجب شده است که اقتصاد هندیجان از رونق بیافتد.

مقتدایی تصریح کرد: هدف از ثبت گمرک سجافی هندیجان در سامانه گمرکات کشور این است که هر جنسی که وارد می شود در بازار و انبار های این شهرستان رسوب گذاری اقتصادی داشته باشد و موجب اشتغالزایی در شهرستان شود.

وی با اشاره به احیای اقتصاد زندگی مرزنشینان عنوان کرد: مرزنشینان سربازانی هستند که با نداشته هایشان از این سرزمین دفاع کرده اند و قطعا اگر به رفاه آن ها توجه شود و در رفاه باشند بسیار بهتر میتوانند از مرزهای کشور خود پاسداری کنند.

استاندار خوزستان گفت: افرادی در هندیجان هستند که اقتصاد این شهر را فلج کرده اند و بسیاری از لنج ها و مردم را به استثمار خود درآورده اند و هندیجان را پلی برای رونق بازار های شیراز و تهران کرده اند.

مقتدایی خاطر نشان کرد: در هندیجان باید بنکداری، بازار و بازارچه های مرزی احداث شود تا تمام فعالیت های اقتصادی که در این بندر اتفاق می افتد رسوب گذاری اقتصادی در شهرستان داشته باشند و به اقتصاد شهرستان کمک کند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: با توجه به حجم کشتی هایی که در اسکله این منطقه پهلو می گیرند باید بدنبال توسعه این اسکله ها بود و همچنین باید مراقب باشیم که در آینده با کمبود امکانات زیر ساختی مانند اسکله هتل، مراکز تفریحی و ... مواجه نشویم.