انهدام ۵۰۰ تن کالای قاچاق در تهران

اقتصاد پنهان- نزدیک به ۵۰۰ تن کالای قاچاق مکشوفه باحضور نمایندگان کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان و سایر دستگاه های ذیربط در محل انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران منهدم شد.

به گزارش اقتصاد پنهان بنابر اعلام دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران، این اقدام بر اساس اجرای ماده‌های 42 و 43 قانون تاسیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در محل انبارهای این سازمان در استان تهران در حضور مسؤولین ذی‌ربط انجام شد.

مقدار زیادی بذر انواع سیفیجات غیرقابل مصرف، دارو و لوازم آرایشی غیراستاندارد، انواع نوشیدنی فاسد، پوشاک مستعمل و کالاهای ضد فرهنگی، اعم کالاهای انهدامی را تشکیل داده‌اند.
بر اساس این گزارش حدود 350 تن از حجم این انهدام را کالاهای قاچاق فاقد مجوز مصرف و 150 تن از حجم آن را کالاهای متروکه فاسد و غیرقابل مصرف تشکیل داده است.

شایان ذکر است این اولین مرحله از انهدام کالاهای قاچاق در استان تهران طی سالجاری است که در مقایسه با سال گذشته از لحاظ ریالی حدود 3 برابر رشد را نشان می‌دهد.