کمیسیون برنامه ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم :

برنامه ریزی برای کاهش مصرف سوخت در استان

اقتصاد پنهان- رییس کمیسیون برنامه ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم پیگیری گاز رسانی به محورهای جاده کوه سفید – رحمت آباد در استان و پیگیری برای تکمیل پروژه سوخت رسانی به واحد های تولیدی آجر سنتی در محور قم-کاشان به منظور کاهش مصرف سوخت در استان را از مهمترین برنامه های این کمیسیون در سال۹۴ اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد پنهان، «حسین امیری» در تشریح برنامه های سال 94 کمیسیون استان قم افزود: تعیین تکلیف واحد های تغلیظ قیر و ایزوگام شهرک صنعتی سلفچگان برای نصب ایستگاه و جلوگیری از فعالیت شبانه را از دیگر برنامه های این کمیسیون است.
وی اجرای برنامه راهبردی ستاد در استان ،ابلاغ شیوه نامه کارگروه های مصوب ستاد مرکزی به دستگاه های مرتبط، تشکیل جلسات و تقویت کارگروه ها در راستای برنامه راهبردی ستاد مرکزی، اجرای طرح های مقابله ای در خصوص قاچاق کالای ممنوعه – آرایشی بهداشتی – مواد غذایی و مواد محترقه و اجرای برنامه های فرهنگی و تبلیغی و اطلاع رسانی به عموم مردم از طریق صدا و سیماو جراید مبنی بر مصرف تولید داخلی و مضرات مصرف کالاهای خارجی قاچاق را از دیگر برنامه سال جاری این کمیسیون برشمرد.
رییس کمیسیون برنامه ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم پیگیری و اجرایی شدن تغییر سوخت مایع به گاز واحد های تولیدی آجر سنتی در محور قم – کاشان را از جمله فعالیت های سال 93 این کمیسیون اعلام کرد و گفت: پیگیری تغییر سوخت مایع به گاز واحد های تولیدی قیر و ایزوگام شهرک صنعتی سلفچگان در سال 93 اجرایی شد.
امیری کشف بارنامه های جعلی حمل قیر برای دریافت سوخت واحد های تلغیظ قیر، ایزوگام و آسفالت در سطح استان و پیگیری برای اعلام جرم و تشکیل پرونده  برای واحد ها و شرکت باربری متخلف را از دیگر اقدامات انجام شده کمیسیون در سال 93 اعلام کرد و افزود: اجرای کامل رویه استاندارد سازی و کد گذاری مواد اولیه محصول واحد های تولیدی فرآورده های مشتقات نفتی در استان برای جلوگیری از خروج سوخت از کشور اقدام کمیسیون استان قم در سال گذشته بود.
وی همچنین اجرای مفاد قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب دی ماه سال 92 را در استان قم مهمترین اقدام کمیسیون این استان اعلام کرد.

اخبار مرتبط