ما به قله می رسیم، اگر هم ترانه باشیم!

اقتصاد پنهان- محسن قائمی نسب-نامگذاری سالها که با ابتکار رهبر معظم انقلاب مدظله العالی پایه گذاری شده است، موضوعی است که نقش بسز ایی در پیشرفت و توسعه کشور دارد.

درحقیقت این  شعار ها علاوه بر این که  هدف و راهبرد را تعیین می کند، موجب  وحدت ملی برای رسیدن به پیشرفت و تعالی می شود. مقام معظم رهبری  در این سال‌ها با زیر نظر داشتن دقیق مسائل کشور و نیازسنجی واقعی  نام‌ هایی  انتخاب کرده‌اند که نیاز روز کشور بوده  است.
انتخاب شعار سال 94 توسط رهبرمعظم انقلاب یعنی :همدلی و همزبانی میان دولت و ملت  در واقع نشان از نگاه عمیق و همه جانبه ایشان در شرایط ویژه داخلی و بین المللی دارد.

این نگاه همه جانبه و کوشش برای حرکت در مسیر یک گفتمان مشترک می تواند عبور از گردنه تاریخی پیش روی نظام و مردم در سال 94 را بسیار آسان تر  کند. تردیدی نیست که ثمره  همدلی و همزبانی وحدت خواهد بود و البته وحدت کلید  پیروزی و رسیدن به قله های پیش رو است. 

از دیگر سو این   نامگذاری ها  تنها یک شعار برای نامیدن یک سال نیست، بلکه تعیین هدف و راهبرد رسیدن به آن است. بدین معنا که نامگذاری یک سال بر اساس یک هدف مشخص سبب انسجام نیروها و وحدت آحاد جامعه برای حرکت به سوی هدفی خاص شده و هدفگذاری موجب  جلوگیری از هدر رفت وقت و نیرو می شود.

به دنبال هدفگذاری برنامه ریزی مطرح می باشد، زیرا برای رسیدن به هدف باید برنامه ریزی و تاکتیک و ابتکار عمل وجود داشته باشد.

از این رو نامگذاری امسال به نام  « دولت و ملت همدلی و همزبانی»  صرفا یک نامگذاری نیست بلکه هدفی است که در پی آن فرهنگ سازی و برنامه ریزی باید انجام گیرد و بدنبال آن از سوی افراد جامعه و مسولان کشور با هر نقش و هر مسئولیتی قدمی رو به جلو برداشته شود.
«پیشرفت اقتصادی»، «اقتدار و عزت منطقه‌ای و بین‌المللی»، «جهش‌های علمی به‌معنای واقعی»، «عدالت قضایی و اقتصادی» و از همه مهمتر، «ایمان و معنویت» آرزوهای بزرگی هستند که به فرموده رهبر معظم انقلاب تحقق آن مشروط به همکاری، همدلی و صمیمیت دوسویه دولت و ملت است ، از جمله  افق های پیش رو و آرزوی های دست یافتنی رهبری معظم انقلاب در سال 94 برای ملت، پیشرفت اقتصادی است،یکی از موانع پیشرفت اقتصادی قاچاق کالا است، چرا که  پیشرفت اقتصادی به رونق تولید و چرخش چرخ کارخانه ها و صنایع تولیدی محقق می شود و این مهم با حجم گسترده قاچاق کالا به کشور با مشکل مواجه کرده است .

از طرفی چرخ صنایع تولیدی بدست ملت خواهد چرخید! تندی، کندی توقف  و...همه در گروه اراده و تصمیم جامعه است چرخ های کارخانه ها آنگاه به گردش در می آیند که صادرات افزایش، واردات کاهش، قاچاق کالا مهار شود، تولیدات داخلی متقاضی داشته باشد و مصرف کنندگان با همه کاستی های احتمالی مصرف کالای داخلی را بر خارجی ترجیح دهند در این صورت است که قاچاق کالا دیگر معنایی ندارد و اصولا اگر متقاضی برای کالای قاچاق نباشد عرضه ای نخواهد بود!   اکنون دیگر حجت تمام! رهبر فرزانه انقلاب با تشخیص درست نیاز واقعی امروز جامعه دولت و ملت را به همکاری و هم زبانی صمیمی تر از گذشته فراخواندند.

دولت مردان می بایست بیشتر از گذشته برای رفاه  مردم، رونق اقتصادی، رفع بیکاری و کاهش فشار های اقتصادی  تلاش کند و ملت نیز با درک شرائط حاد اقتصادی ناشی از بحران های بین المللی  و تحریم های ظالمانه دشمنان زمینه برنامه ریزی اصولی برای رشد و توسعه همه جانبه کشور فرام کنند.

اگر خواهان پیشرفت اقتصادی ، شکوفایی تولید و رفع بیکاری در کشور هستیم، که هستیم برای سال 94 تصمیم بگیریم استفاده از کالای خارجی را به حداقل ممکن کاهش دهیم ! هدف ما رسیدن به قله در همه زمینه ها بویژه قله پیشرفت اقتصادی است، ما در طول 36 سال استقرار نظام اسلامی سدهای بزرگی را شکسته  و گردنه های سختی را پشت سر گذاشته ایم با هم دلی و هم زبانی!  شکی نیست که ما به قله می رسیم، اگه هم ترانه باشیم!