با حضور استاندار و رییس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان برگزار شد:

فرهنگ سازی و حمایت هر چه بیشتر از فعالیت های تجاری سالم و شفاف در کاهش چشمگیر قاچاق تاثیر بسزایی دارد

اقتصاد پنهان- رییس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان فرهنگ سازی و حمایت هر چه بیشتر از فعالیت های تجاری سالم و شفاف را در کاهش چشمگیر قاچاق تاثیرگذار دانست .

به گزارش اقتصاد پنهان، استاندار خوزستان در سیزدهمین نشست اصلی کمیسیون این استان که با حضور اعضاء کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد گفت: فرهنگ سازی و حمایت هر چه بیشتر از فعالیت های تجاری سالم و شفاف و تلاش در جهت بهبود وضعیت معیشت مرزنشینان می تواند در کاهش چشمگیر قاچاق تاثیر بسزایی داشته باشد.

مقتدایی، کمیسیون استان،  ضمن اشاره به راه اندازی و گسترش ظرفیت برخی اسکله های استان و بحث فروش  مرزی سوخت، توصیه هایی در راستای تسهیل امور مربوط به تجارت سالم و جلوگیری از هر گونه سوء استفاده به متولیان امر کردند.

در ادامه این نشست، دهقان، معاون امنیتی و انتظامی و جانشین کمیسیون به ارائه گزارشی از اقدامات برجسته این کمیسیون در طی سال 93 پرداخت و در ادامه، دشتی نژاد، مدیر کل انتظامی و مرزی و دبیر کمیسیون با اشاره به برخی از جزئیات مربوط به اقدامات صورت گرفته در سطح استان از تمامی اعضاء خواست گزارشی از عملکرد سازمان مطبوع خود در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارائه کنند.

همچنین لزوم برنامه ریزی دقیق، افزایش بهره وری و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود در راستای بهبود عملکرد کمیسیون استان در سال آتی، از دیگر محور های سخنان مقتدائی در نشست امروز بود.

در پایان جلسه، به پاس تلاش‌های بی‌وقفه اعضاء در طول یک سال فعالیت صادقانه، لوح های تقدیری به همراه هدیه، توسط رییس کمیسیون به اعضاء تقدیم شد.

اخبار مرتبط